Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Warszawska Szkoła Filmowa

ul. Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa
tel./fax (22) 839-00-50
www:   http://www.szkolafilmowa.pl
e-mail:   info@szkolafilmowa.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10526 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

3 LETNIE STUDIA LICENCJACKIE
na następujących kierunkach:

- reżyseria
- kierunek operatorski - obraz multimedialny
- kierunek aktorski - aktorstwo nowych mediów
- filmoznawstwo praktyczne
- montaż filmowy
- produkcja filmowa
- fotografia

KURSY

- kurs filmowy
- kurs aktorski
- kurs scenariuszowy
- kurs montażu
- kurs wokalny
- kurs charakteryzacji filmowej

Warszawska Szkoła Filmowa to jedna z trzech wyższych uczelni filmowych w Polsce. Została założona w 2004 roku przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA.

Uczelnia prowadzi studia I stopnia w następujących obszarach: AKTORSTWO, REŻYSERIA, KIERUNEK OPERATORSKI, MONTAŻ FILMOWY, FILMOZNAWSTWO PRAKTYCZNE, PRODUKCJA FILMOWA, FOTOGRAFIA.
Oprócz studiów I stopnia, realizowane są też inne formy kształcenia: Kurs Filmowy, Kurs Aktorski, Kurs Scenariuszowy, Kurs Montażu, Kurs Wokalny i Kurs Charakteryzacji Filmowej.

Warszawska Szkoła Filmowa wzorowana jest na modelu artystycznych szkół filmowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jej słuchacze zdobywają liczne nagrody na festiwalach i przeglądach filmowych. Wykłady prowadzą najwybitniejsi specjaliści polskiego kina: Bogusław Linda, Maciej Ślesicki, prof. Bogdan Dziworski, prof. Krzysztof Zanussi, prof. Janusz Majewski, dr hab. Andrzej Ramlau, dr Andrzej Domalik i inni.

Uczelnia swoim programem nauczania odpowiada na zapotrzebowanie tych modych ludzi, ktrzy chcą skoncentrować się na praktyce. Taki charakter edukacji wyróżnia nas spośród innych istniejących w Polsce uczelni filmowych.

Poza praktyczną edukacją szkoła organizuje wydarzenia na skalę międzynarodową - zaprasza gwiazdy światowego i polskiego filmu oraz teatru. Do tej pory uczelnię odwiedzili: Izabella Rossellini, Laura Dern, Patrick Swayze, Lisa Niemi, Claude Lelouch, Miroslav Ondříček, Jiři Menzel, Agnieszka Holland, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kolberger, Marek Koterski, Feliks Falk i Krzysztof Krauze.

W ciągu ostatnich lat Warszawska Szkoła Filmowa była organizatorem, bądź współorganizowała dziesiątki wydarzeń kulturalnych w całym kraju. Do najważniejszych imprez cyklicznych należą: Kameralne Lato, Europejski Festiwal Młodego Kina i Festiwal Polskich Filmów Niezależnych. Od 2009 roku WSF organizuje dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, autorski projekt Akademii Filmoteki Szkolnej, skierowany głównie do nauczycieli intensywny program edukacyjny, dotyczący wiedzy o filmie.


Szkoła została objęta patronatem Ministra Kultury.

Wykształcenie i umiejętności

Nasi absolwenci opuszczają Szkołę jako profesjonaliści, dla których kamera nie jest obcym przedmiotem, lecz piórem, którym napiszą własne historie. Jeśli tylko mają dość talentu - po naszej Szkole będą wiedzieli, jak go wykorzystać.

Nasi słuchacze uczestniczą w praktycznych ćwiczeniach prowadzonych przez aktywnych zawodowo przedstawicieli środowiska filmowego oraz współpracują ze sobą przy produkcji filmów dyplomowych, podczas ogólnowydziałowych warsztatów i przy indywidualnych ćwiczeniach reżyserskich, operatorskich i aktorskich. Uczą się w ten sposób, że film składa się z wielu elementów i jest dziełem zbiorowym. Kładziemy nacisk na umiejętność współpracy między poszczególnymi pionami, tak aby nasi absolwenci opuścili Szkołę gotowi do pracy na planach filmowych i telewizyjnych.

Będą wiedzieli jak napisać scenariusz oraz wyreżyserować i zmontować własny film fabularny, dokument, reklamę, teledysk. Będą wiedzieli czym jest język filmu i z jakich elementów się składa oraz na czym polega praca z aktorem, współpraca z operatorem i innymi członkami ekipy. Przeszli podstawowy kurs aktorski i zdają sobie sprawę, „jak to jest” być po drugiej stronie kamery. Poznali elementy produkcji i post-produkcji filmu - budżet i udźwiękowienie.

Wszyscy studenci otrzymują podstawowe wykształcenie z historii i teorii filmu, plastyki oraz historii sztuki. Uczestniczą też w zajęciach poświęconych autopromocji - jak z sukcesem "sprzedać siebie" na rynku, jak wygrać casting, jak znaleźć się w obecnej rzeczywistości branży audiowizualnej itp.

Praktyka na planie filmowym

Najlepszym absolwentom zapewnione są praktyki na planach filmowych i start zawodowy. Nie będą mieli problemu z dostaniem pracy, bo po prostu będą pracować z nami.

Głównym partnerem jest firma producencka Paisa Films, profesjonalnie wyposażona firma, która stwarza młodym ludziom możliwości zaistnienia na rynku filmowym. Studenci szkoły skorzystali na tej współpracy realizując making of na planie najnowszego filmu oskarowego reżysera Volkera Schlöndorffa pt. Zapomniana Bohaterka. Paisa Films była jednym z współproducentów tego filmu.


Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie