Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Specjalnych Nr 3

im. Jacka Kuronia

ul. mjr H.Sucharskiego 2, 91-744 Łódź
tel./fax (42) 656-16-58
www:   http://www.zss3.szkolnastrona.pl
e-mail:   zss@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
 

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA NR 105

- dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim
- dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych ruchowo
- dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi
- specjalnie wyposażony i przystosowany budynek
- Pracownia Montessori

GIMNAZJUM PUBLICZNE NR 57

- programy i projekty edukacyjne
- zajęcia dodatkowe
- bezpłatny dowóz uczniów
- "Szkoła globalna"
- "Szkoła Promująca Zdrowie"

O naszym Zespole Szkół

Zespół Szkół Specjalnych nr 3 im. Jacka Kuronia mieści się w Łodzi, w dzielnicy Bałuty przy ulicy Sucharskiego 2. W skład zespołu wchodzą dwie szkoły: Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 105 oraz Gimnazjum Publiczne nr 57

Liczebność zespołów klasowych jest niewielka, stanowi 8 - 10 uczniów. W całym budynku złamane są bariery architektoniczne; przystosowane toalety, barierki, podjazdy dla wózków, winda. Zapewniony jest również dowóz dzieci niepełnosprawnych ruchowo do szkoły.

Rekrutacja

Do Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 przyjmujemy dzieci i młodzież niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, również niepełnosprawnych ruchowo i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Każdy uczeń naszej szkoły musi posiadać orzeczenie z Poradni Psychologiczno - pedagogicznej oraz skierowanie do szkolnictwa specjalnego (wydawane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi). Od lat z dużym powodzeniem funkcjonują w placówce zespoły dla dzieci z porażeniem mózgowo-rdzeniowym.

Zapisy do naszej placówki trwają cały rok szkolny. Wszystkich rodziców i dzieci zainteresowanych naszą szkołą zapraszamy do odwiedzania naszej placówki, szczególnie w trakcie trwania Dni Otwartych Szkoły, które odbywają się wiosną (o dokładnym terminie będziemy informować na nasze stronie).

Działalność naszej placówki

Dzieciom w naszej szkole oferujemy pełen zakres specjalistycznej opieki, dbamy o bezpieczeństwo i realizację wielu interesujących i wspomagających rozwój zajęć. W naszej placówce działa Pracownia Montessori. Nasza klasa została wyposażona w nowe meble, na których stanął materiał rozwojowy Montessori z zakresu:
  • praktycznych ćwiczeń dnia codziennego,
  • kształcenia zmysłów,
  • edukacji językowej,
  • edukacji matematycznej,
  • wychowania kosmicznego.
Kącik praktycznych ćwiczeń dnia codziennego pozwala nam na doskonalenie umiejętności, które później śmiało prezentujemy w codziennym życiu. W kąciku kształcenia zmysłów pracujemy po to, żeby nasze zmysły pozwalały nam dostrzegać podobieństwa i różnice. W kąciku edukacji językowej korzystamy z ramek do odrysowywania oraz układamy wyrazy z liter ruchomego alfabetu. W kąciku edukacji matematycznej doświadczamy matematyki. Kącik wychowania kosmicznego to miejsce nauki przyrody i geografii. Ponadto założyliśmy jeszcze kącik edukacji plastycznej i wychowania religijnego.

W naszej szkole realizowany był „Polska w kółko projekt aktywizacji poznawczej dziecka niepełnosprawnego". W szkole działa też koło turystyczne. W ramach koła odbywają się zajęcia pozalekcyjne oraz wycieczki szkolne. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w olimpiadach różnej wiedzy, rozgrywkach sportowych i innych różnego rodzaju wydarzeniach. Organizując je wspólnie z dziećmi w szkole lub uczestnicząc w nich poza placówką, zawsze świetnie się bawimy i nabywamy nowe doświadczenia.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
marzec 2009 - 1.889.917
luty 2009 - 1.521.235
styczeń 2009 - 1.696.473
grudzień 2008 - 1.064.778

www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy do języka angielskiego -> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka"). Dostępne są również inne języki i przedmioty.

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie