Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 145

im. Jana Pawła II

ul. Krasiczyńska 4/6, 03-379 Warszawa
tel./fax (22) 675-63-03
www:   http://gim5.webserwer.pl
e-mail:   gimnazjumpiec@wp.pl
 

GIMNAZJUM NR 145

- język angielski, niemiecki, rosyjski
- program DSD I

- pracownia informatyczna z Internetem
- jednakowy strój szkolny
- zespół instrumentalny, chór
- ciekawe zajęcia dodatkowe
- SKS (siatkówka, koszykówka,
  tenis stołowy)

- reedukacja, zajęcia z pedagogiem
- świetlica, stołówka i kuchnia, bufet
- zielone szkoły, wycieczki, obozy
- Multimedialne Centrum Informacji

W związku z reformą oświaty w 1999 roku MEN powołał do życia nowe szkoły - gimnazja. 1 września 1999 r. nasze Gimnazjum po raz pierwszy powitało swoich uczniów.

Od samego początku istnienia szkoły, dyrektor wraz z gronem pedagogicznym dbają o wyjątkową atmosferę. W sposób bardzo uroczysty odbyło się pierwsze ślubowanie klas pierwszych połączone ze Świętem Niepodległości, w której gościnnie wystąpił Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego.

Dokładnie 4 listopada 2000 roku w dniu imienin Karola, Gimnazjum nr 5 otrzymało imię Jana Pawła II. Sztandar szkoły poświęcony na uroczystej mszy przez Biskupa Kazimierza Romaniuka został wręczony przez Burmistrza Gminy Targówek społeczności szkolnej na ręce Pani dyrektor Marii Jolanty Nawrockiej.

Tak oto została rozpoczęta tradycja naszego gimnazjum. Już w następnym roku - jesienią odbył się u nas IX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im Jana Pawła II.

Przy okazji reformy dzielnic Warszawy zmieniono numer Gimnazjum na 145. W 2005 roku minęła piąta rocznica nadania szkole imienia. Dla upamiętnienia tej chwili 4 listopada 2005 roku została odsłonięta tablica z płaskorzeźbą patrona. Płaskorzeźbę zdobi motto naszej szkoły wypowiedziane przez Jana Pawła II:

"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć."

Co roku nasza młodzież uczestniczy w pielgrzymkach na Jasna Górę, a chór szkolny upiększa swym śpiewem całą uroczystość. Nasze Gimnazjum jest współorganizatorem Dzielnicowych Dni Papieskich, a dyrektor Maria Jolanta Nawrocka jest członkiem Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Dnia Papieskiego.

Program DSD I (język niemiecki) w Gimnazjum nr 145
Od roku szkolnego 2008/2009 szkoła nasza przygotowuje uczniów do międzynarodowego egzaminu z języka niemieckiego "Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz DSD I". Klasy realizujące program DSD uczą się języka niemieckiego w wymiarze 6 godzin tygodniowo. Egzamin DSD I jest przeprowadzany co roku w marcu.

Certyfikat językowy DSD (Deutsches Sprachdiplom) der Kultusministerkonferenz - Stałej Konferencji Ministrów Kultury Landów Republiki Federalnej Niemiec jest egzaminem z języka niemieckiego przeznaczonym dla uczniów i uczennic szkół zagranicznych przeprowadzanym na mocy porozumienia z Ministerstwem Kultury RP.

Program DSD I w naszej szkole to:
 • nauka j. niemieckiego z podziałem na grupy w wymiarze 6 godzin tygodniowo
 • organizowanie wycieczek do krajów niemieckojęzycznych, by jeszcze bardziej motywować uczniów do nauki języka oraz stwarzać możliwość żywego kontaktu z językiem
 • organizowanie konkursów i imprez kulturalnych, których zadaniem jest urozmaicenie lekcji języka niemieckiego
 • udział uczniów w konkursach z języka niemieckiego
 • współpraca z innymi gimnazjami w Polsce, realizującymi program DSD I
 • intensywne szkolenia nauczycieli prowadzących projekt

Zajęcia pozalekcyjne
 • koło przedsiębiorczości
 • koło filozoficzne
 • koło fizyczne
 • koło historyczne "Bellona"
 • koło informatyczne
 • wolontariat
 • Śladami Jana Pawła II
 • chór szkolny

Biblioteka szkolna pełni funkcję głównej interdyscyplinarnej pracowni szkoły, w której uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i indywidualnie uczą się zdobywać wiedzę. Nasza biblioteka to miejsce niebanalne! Tu możesz uczestniczyć w wieczorku poetycko - muzycznym i posłuchać poezji recytowanej, a także często napisanej przez Twoich szkolnych kolegów. Pochwalić się własną twórczością. Zaprezentować swoją wiedzę w konkursach czytelniczych. Wyruszyć na wycieczkę do Biblioteki Narodowej i BUW. Brać udział w spotkaniu z pisarzem lub inną ciekawą postacią.

Multimedialne Centrum Informacji
Dostęp do Internetu pozwolił na rozszerzenie dotychczasowej działalności biblioteki szkolnej o nowe usługi informacyjno-edukacyjne i utworzenie Multimedialnego Centrum Informacji. Dzięki Centrum został stworzony szybki i sprawny wielofunkcyjny system informacyjny dla wszystkich użytkowników biblioteki oraz nowoczesny warsztat pracy dla nauczycieli i uczniów.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie