Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 82

im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

ul. Czumy 8, 01-355 Warszawa
tel. (22) 665-14-38, fax (22) 665-07-38
www:   http://gim82bem.edupage.org
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 na Fb
e-mail:   gim82bem@o2.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 4735 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI Nr 82

- klasa humanistyczno-artystyczna
- klasa matematyczno-informatyczno-
  fizyczna

- klasa przyrodnicza
- klasa sportowo-rekreacyjna
- klasa językowa
- klasa integracyjna

Tworzymy szkołę przyjazną dla uczniów,
dbającą o komfort nauki, kształtującą kreatywność i zdrowy styl życia.
Pragniemy, aby każdy uczeń odniósł sukces na miarę swoich możliwości.

O szkole

W szkole pracuje wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli i pedagogów, którzy potrafią odkryć dziecko zdolne, pracować z nim twórczo, dbać o jego wszechstronny rozwój, pomóc osiągnąć sukces. Słabsi uczniowie zawsze mogą liczyć na profesjonalną pomoc i opiekę pedagogiczną. Na terenie gimnazjum działa Samorząd Uczniowski, który organizuje wiele imprez, współpracuje z dyrekcją, Radą Rodziców i nauczycielami. Propaguje prawa dziecka i czuwa nad ich przestrzeganiem.

Proponujemy naukę w klasach z realizacją własnych programów nauczania:
 • humanistycznego – klasa poszukiwań twórczych dla uczniów interesujących się literaturą, teatrem, filmem, piszących własne teksty (wiersze, opowiadania, scenariusze...), zainteresowanych dziennikarstwem, uzdolnionych aktorsko i muzycznie, wrażliwych na piękno i znaczenie słów, obrazów. Rozszerzenie treści z przedmiotów humanistycznych.
 • matematyczno-fizycznego - klasa dla uczniów lubiących matematyczne łamigłówki, pragnących zrozumieć zasady świata logiki, poznać tajemnice Kosmosu. Rozszerzenie programu z matematyki, fizyki, informatyki.
 • przyrodniczego – klasa dla uczniów nie tylko wrażliwych na piękno natury, ale przede wszystkim wnikliwych obserwatorów przyrody, pragnących poznać jej różnorodność, bogactwo, budowę. Rozszerzenie programów z biologii, chemii, fizyki, geografii.
 • artystycznego - uczniowie poszerzą wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów artystycznych (zajęcia artystyczne, plastyka, muzyka). Klasa aktywności twórczej, ukierunkowana na teatr, śpiew, taniec, malarstwo i rysunek.
 • rekreacyjno - sportowego - uczniowie rozwiną zainteresowania sportowe i aktywność ruchową. Klasa aktywności fizycznej, ukierunkowana na sport i rekreację.
 • językowego - uczniowie poszerzą wiedzę i umiejętności z zakresu znajomości języków nowożytnych (języka angielskiego i niemieckiego).

Klasa integracyjna

Liczba uczniów w oddziale integracyjnym wynosi od 15 do 20, w tym od 3–5 uczniów posiada orzeczenie poradni psychologiczno–pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. Zajęcia w klasie prowadzi dwóch nauczycieli: wiodący – nauczyciel danego przedmiotu oraz nauczyciel wspierający.

Współpraca dwóch pedagogów i mała liczebność uczniów pozwala na pełną indywidualizację pracy dydaktycznej, szybsze i dokładniejsze zdiagnozowanie ewentualnych przyczyn trudności w nauce dziecka, jak również daje możliwość "odkrycia" dziecka wybitnie zdolnego, stałe dostosowywania treści programowych do możliwości ucznia, stopniowanie trudności zadań, stosowanie ciekawych metod aktywizujących.

Uczniowie zgodnie z potrzebami korzystają z zajęć specjalistycznych (korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, socjoterapeutyczne). Klasa integracyjna jest miejscem, gdzie uczy się tolerancji, otwartości, szacunku dla drugiego człowieka, gdzie każdy uczeń odnosi sukcesy na miarę swoich możliwości.

Gimnazjum oferuje:
 • wysoki standard edukacyjny
 • dostosowanie wymagań do możliwości uczniów
 • atmosferę sprzyjającą nauce, rozwijaniu zainteresowań i nadrabianiu zaległości
 • bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych
 • wyjazdy integracyjne dla uczniów klas I
 • wycieczki klasowe
 • wyjścia do teatru, muzeum i kin
 • edukacje muzyczną
 • spotkania z ciekawymi ludźmi,
 • w szkole działa wolontariat, który co roku organizuje i włącza się w różne akcje charytatywne
 • współpracę z instytucjami kulturalnymi i artystycznymi
 • szanse indywidualnego rozwoju dla uczniów zdolnych
 • różne formy pomocy rodzicom i uczniom mające na celu wsparcie w procesie wychowania i opieki
 • bezpieczeństwo uczniów – monitoring wizyjny
 • opiekę pielęgniarską
 • smaczne obiady w szkolnej stołówce

Uczniowie naszej szkoły korzystają z pracowni komputerowych z dostępem do Internetu. W gimnazjum jest także biblioteka, sala gimnastyczna, stołówka, kiosk spożywczy.

W naszej szkole prężnie działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji. Ich opiekunami są nauczyciele, którzy zawsze służą pomocą i dokładają wszelkich starań, by zajęcia te były ciekawe oraz inspirujące.

Rodziny pozostające w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o: stypendium szkolne, zasiłek szkolny, stypendium - posiłek dla ucznia.

Nasze Sukcesy:
 • jesteśmy "Szkołą z Klasą", "Szkołą przyjazną uczniom z dysleksją"
 • uczniowie są laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych
 • uczniowie zdobywają liczne nagrody w konkursach dzielnicowych, warszawskich i ogólnopolskich
 • osiągamy dobre wyniki z egzaminu gimnazjalnego
 • zdobywamy laury sportowe – medale WOM, czołowe miejsca w zawodach i turniejach
 • umacniamy w uczniach wiarę we własne siły i możliwość osiągnięcia sukcesu

Wolontariat

W naszej szkole działa wolontariat, który co roku organizuje i włącza się w różne akcje charytatywne. Corocznie bierzemy udział w zbiórce pieniędzy "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" oraz "Góry Grosza". Systematycznie pomagamy także biednym czworonogom w schroniskach normalnie funkcjonować, szczególnie zimą.

Wielu uczniów bierze też udział w akcji fundacji "Dziewczynka z zapałkami", której celem jest organizowanie zbiórek pieniędzy w hipermarketach, aby poprawić status materialny potrzebujących osób w wieku szkolnym.

Wolontariat poza włączaniem się w ogólnopolskie akcje aranżuje także wiele konkursów wewnątrzszkolnych, jak np. na plakat czy też kiermasz ozdób świątecznych, wykonywanych przez uczniów naszej szkoły.


Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie