Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 52

ul. Szegedyńska 11, 01-957 Warszawa
tel./fax (22) 834-54-23
www:   http://www.zs52.edu.ple-mail:   zsz-2@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5329 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

GIMNAZJUM NR 78

- wysoki poziom kształcenia
- klasy sportowe
- języki obce: angielski, rosyjski
- pracownia informatyczna
- zajęcia pozalekcyjne
- opieka lekarza i pięlegniarki
 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 263

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- klasy sportowe
- wszechstronny rozwój uczniów
- bezpieczeństwo uczniów
- przyjazna atmosfera
- koła zainteresowań
- nauczanie języka angielskiego
- opieka lekarza i pięlegniarki
- psycholog, logopeda, reedukator
- biblioteka, stołówka
- Uczniowski Klub Soportowy

SZKOŁA PODSTAWOWA

Szkoła Podstawowa nr 263 znajduje się przy ulicy Szegedyńskiej 11 na Bielanach. Od roku 2001, wraz z Gimnazjum nr 78, stanowi integralną część Zespołu Szkół nr 52. Od 1984 roku nasza szkoła ma charakter sportowy. Klasy sportowe obok klas ogólnych istnieją na każdym poziomie nauczania (od klasy pierwszej). Specjalizujemy się w: pięcioboju nowoczesnym, pływaniu, biathlonie i taekwondo. Przez lata szkołę ukończyło wielu wybitnych uczniów i sportowców, którzy dzisiaj reprezentują nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata i Europy.

W naszej szkole:
  • dzieci objęte są opieką pielęgniarską i opieką lekarską; zapewniamy naszym uczniom wsparcie pedagoga, psychologa, a także zajęcia z reedukatorem i logopedą
  • dzieci przebywające w szkole mogą korzystać ze smacznych obiadów w szkolnej stołówce oraz zrobić drobne zakupy w szkolnym sklepiku oraz w dwóch, dostępnych na terenie placówki, automatach z napojami i słodyczami
  • uczniowie mogą spędzać czas w przytulnej, dobrze wyposażonej, oferującej ciekawe propozycje nie tylko czytelnicze, bibliotece szkolnej
  • w naszej szkole obowiązuje jednolity strój uczniowski: granatowa koszulka z krótkim rękawem; granatowa koszula z krótkim rękawem; granatowa bluza polarowa, rozpinana na suwak, z kieszeniami
  • przy naszym zespole szkół działa Uczniowski Klub Sportowy "G-8 Bielany", który plasuje się co roku na wysokich miejscach wśród klubów sportowych w Warszawie i Polsce; dzieci zrzeszone w klubie mogą rozwijać swoje umiejętności w sekcjach sportowych takich jak: pięciobój, biathlon, szermierka, pływanie, zajęcia lekkoatletyczne i wspinaczkowe

GIMNAZJUM

Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 263 mają możliwość kontynuowania nauki i uprawiania sportu w Gimnazjum nr 78, mieszczącym się w tym samym budynku. Dzieci uczęszczają do klas ogólnych lub sportowych. Program nauczania w obu profilach jest jednakowy, różnią się tylko ilością i różnorodnością zajęć sportowych. Młodzież w naszej szkole uczy się dwóch języków obcych: angielskiego i rosyjskiego.

Nauka w gimnazjum odbywa się w pracowniach przedmiotowych oraz w pracowniach specjalistycznych: chemicznej, fizycznej, biologiczno - geograficznej. Nasza szkoła posiada pracownię informatyczną, która wyposażona jest w kilkanaście komputerów podłączonych do Internetu.

Praca naszej szkoły to nie tylko zajęcia edukacyjne, ale również udział młodzieży w różnych zawodach, imprezach kulturalnych i festynach. Bierzemy również udział w licznych konkursach pozaszkolnych, np.: matematycznych, literackich i artystycznych oraz zawodach sportowych. Każdego roku organizowane są w naszej szkole stałe imprezy, m.in.: ślubowanie gimnazjalistów, otrzęsiny, Pierwszy Dzień Wiosny.

Nasi gimnazjaliści mają możliwość korzystania z bogatej oferty wyjazdów na "zielone" i "białe" szkoły oraz obozy sportowe, organizowane zimą i latem.

Oprócz programowych zajęć dydaktycznych prowadzone są zajęcia pozalekcyjne, konsultacje oraz koła zainteresowań, a także zajęcia o charakterze rekreacyjno-sportowym.

Młodzież w naszej szkole objęta jest całoroczną opieką lekarsko-pielęgniarską.

W gimnazjum działają oddziały sportowe. Wiosną każdego roku Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna przeprowadza testy uzdolnień kierunkowych, analizuje opinie o osiągnięciach edukacyjnych i zachowaniu kandydatów oraz opinię o stanie zdrowia i predyspozycji do uprawiania sportu, wydaną przez lekarza sportowego, do dyscyplin: pięciobój nowoczesny, pływanie, biathlon, strzelectwo, szermierka (szpada), taekwondo olimpijskie.

W naszym gimnazjum liczba i rodzaj zajęć sportowych dostosowana jest do możliwości ucznia w zależności od uprawianej dyscypliny. Uczniowie klas sportowych wyjeżdżają na obozy sportowe (letnie i zimowe), których program realizowany jest pod opieką trenerów, nauczycieli i wychowawców.

ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie