Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Europejska Akademia Planowania Finansowego

EAFP Polska Sp. z o.o.

ul. Sabały 60 lok. 17, 02-174 Warszawa
tel. 507-088-523
www:   http://www.eafp.pl
e-mail:   eafp@eafp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9332 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

OFERUJEMY SZKOLENIA Z ZAKRESU:

- doradztwo finansowe (certyfikacja EFFP)
- rozwój osobisty
- nieruchomości
- podatki
- ubezpieczenia
- inwestycje finansowe
- warsztaty komputerowe
- outsourcing szkoleniowy
- kompetencji miękkich

Możliwość uzyskania honorowanych na terenie Unii Europejskiej certyfikatów:

- Asystent Finansowy - Pośrednik
  Finansowy (European Financial Guide)

- Doradca Finansowy
  (European Financial Consultant)

- Planer Finansowy
  (European Financial Planner)

O nas

Jesteśmy liderem na polskim rynku, który kształci Profesjonalnych Doradców Finansów Osobistych w oparciu o europejskie standardy planowania finansowego oraz zgodnie ze standardami ISO 22222 (International Organization of Standarization) w zakresie usług planowania finansów osobistych oraz w oparciu o Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych dla zawodu 241202 Doradca Finansowy.

Akademia umożliwia zdobycie wiedzy oraz nabycie umiejetności warsztatu pracy profesjonalnego doradcy finansowego na trzech stopniach zaawansowania. Ukończenie każdego stopnia daje możliwość uzyskania honorowanych na terenie Unii Europejskiej certyfikatów EFFP European Federation of Financial Professionals:
 • European Financial Guide (Asystent Finansowy)
 • European Financial Consultant (Konsultant Finansowy)
 • European Financial Planner (Planer Finansowy)

W ofercie mamy także szkolenia specjalistyczne z zakresu: prawa, podatków, inwestycji, nieruchomości, ubezpieczeń, kompetencji miękkich.
Misją i celem Europejskiej Akademii Planowania Finansowego jest kształcenie profesjonalnych doradców finansowych działających w imieniu i na rzecz klienta. Zajęcia prowadzone są przez wybitnych w swoich dziedzinach naukowców oraz praktyków, którzy od lat tworzą i wpływają na zmiany jakie mają miejsce na rynku finansowym w Polsce. Są to wykładowcy szkół wyższych, dyrektorzy i prezesi wielu instytucji finansowych działających na polskim rynku.

Wykształcony w EAFP doradca finansowy będzie:
 • zapewniał klientowi kompleksową pomoc w planowaniu osobistych finansów w celu najlepszego wykorzystania dostępnych dla niego usług i produktów finansowych
 • definiował wraz z klientem jego potrzeby finansowe
 • przekazywał klientowi wiedzę w zakresie usług finansowych, podnosząc jego świadomość jako konsumenta korzystającego z ofert: towarzystw ubezpieczeniowych, finansowych, funduszy inwestycyjnych, banków, giełd papierów wartościowych itd.
 • wpływał na efektywność pomnażania zasobów finansowych klienta
 • poprzez swoje kompetencje tworzył pozytywny wizerunek instytucji i partnerów finansowych

Europejska Akademia Planowania Finansowego jest pierwszą uczelnią w Polsce kształcącą profesjonalnych doradców finansowych w oparciu o europejskie standardy planowania finansowego.

Akademia funkcjonuje w oparciu o wzory edukacyjne oraz opracowany i funkcjonujący w Unii Europejskiej system certyfikacji potwierdzającej kwalifikacje wymagane do świadczenia usług w zakresie doradztwa finansowego na terenie krajów Unii.

Utworzenie pierwszej w Polsce szkoły kształcącej doradców finansowych umożliwi wielu młodym ludziom zdobycie nowego, atrakcyjnego zawodu, dającego szerokie możliwości pracy w Unii Europejskiej. Pozwoli to także upowszechnić i wdrożyć w naszym kraju europejskie standardy pracy doradców finansowych zwiększając profesjonalizm i prestiż przedstawicieli tej branży.

Studenci EAFP będą poznawać zasady i fazy planowania finansowego oraz zasady etyki zawodu doradcy finansowego. Podczas zarówno teoretycznych, jak i praktycznych zajęć będą się uczyć:
 • zbierania informacji o kliencie
 • rozumienia jego potrzeb
 • budowania indywidualnego planu finansowego
 • analizy zawartości, przebiegu i wyliczeń planu finansowego
 • argumentacji doboru określonych produktów finansowych
 • prowadzenia dokumentacji
 • realizacji planu finansowego; utrzymywania kontaktu z klientem

EAFP gwarantuje proces edukacyjny na najwyższym, europejskim poziomie dzięki najlepszym specjalistom z branży, wybitnym naukowcom oraz wykorzystaniu unikalnego software`u ułatwiającego sporządzanie planów finansowych.

Program

Program szkoły oparty jest na europejskich standardach planowania finansowego uwzględniających:
 • profesjonalizm - najwyższą jakość świadczonych usług
 • etykę zawodu Doradcy Finansowego - poufność, obiektywizm, neutralność, kompetencje
 • zasady planowania finansowego - kompletność materiałów, rozumienie potrzeb klienta, budowa indywidualnego, rzetelnego planu finansowego, zapewnienie klientowi pełnej świadomości podjętych decyzji
 • etapy planowania finansowego - określenie celów klienta i zasad współpracy, określenie informacji, jakie muszą być zebrane w trakcie opracowywania planu finansowego, szczegółowa analiza planu finansowego, argumentacja doboru określonych produktów finansowych, prowadzenie dokumentacji, monitoring i weryfikacja w trakcie realizacji planu: stały kontakt z klientem

Oferta edukacyjna EAFP w ramach programu European Financial Guide - Asystent Finansowy, adresowana jest do wszystkich osób mających doświadczenie w zakresie doradztwa finansowego, które chcą zdobywać odpowiednie kwalifikacje zawodowe zgodnie z wciąż rosnącymi wymogami rynku.

Jest to podstawowy kurs w dziedzinie doradztwa finansowego, pozwalający na zdobycie wiedzy niezbędnej w pracy sprzedawcy usług finansowych z ukierunkowaniem na objęcie klienta kompleksowym doradztwem. Jego absolwent przygotowany jest do pracy z indywidualnymi gospodarstwami domowymi o przeciętnych dochodach i majątku. Jest w stanie dogłębnie przeanalizować sytuację ekonomiczną każdego gospodarstwa domowego oraz objąć je doradztwem finansowym zgodnie z potrzebami klienta.

Kluczową kompetencją Asystenta Finansowego jest umiejętność liczenia, dlatego też kurs kładzie nacisk na sprawne posługiwanie się wzorami odsetek składanych i rentowymi. Kompleksowe ukierunkowanie na potrzeby klienta odzwierciedla się ponadto w zagadnieniach programu kształcenia takich jak: produkty bankowe i giełdowe, podstawy gospodarki nieruchomościami, produkty ubezpieczeń rentowo-emerytalnych, zagadnienia prawa podatkowego.

Ukończenie studium i zdobycie certyfikatu European Financial Guide stanowi wstępny etap do dalszych dwóch programów EAFP.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie