Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Nr 216

ul. Andriollego 1, 01-494 Warszawa
tel./fax (22) 638-19-41
www:   http://przedszkole216.republika.ple-mail:   przedszkole216@onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3213 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE NR 216
w Warszawie
ZAPRASZAPlacówka zawdzięcza swą renomę bardzo dobrze przygotowanemu, pracującemu z poświęceniem zespołowi nauczycielek, które permanentnie doskonalą swe kwalifikacje i umiejętności, uczestniczą we wszelkich formach dokształcania, analizują nowości wydawnicze, propozycje i publikacje - również ze stron Internetu. Pracując z ogromnym zaangażowaniem wykorzystują wiele elementów nowatorskich metod.

Misją przedszkola jako placówki kształtującej osobowość na całe dorosłe życie jest staranie, by dzieci czuły się bezpieczne i szczęśliwe, a w przedszkolu istniał pozytywny klimat. Doskonale wyposażona jest sala rekreacyjno-gimnastyczna, będąca miejscem do zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu. Dzieci do swej dyspozycji w tej sali mają kąciki zabaw rytmicznych i teatralnych. W garażach stoją oczekując na swych kierowców samochody, wózki, deski do jeżdżenia. Na bieżąco wzbogacamy nasze sale o nowe, atrakcyjne, ciekawe zabawki i pomoce, zawsze dostępne w estetycznie i funkcjonalnie urządzonych pomieszczeniach.

Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość.

Przedszkole zapewnia:
 • kompetentnych nauczycieli i wychowawców
 • opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji
 • warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego i rekreacji
 • poszanowanie praw dziecka
 • funkcjonalne i estetyczne sale zajęć

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. Zapewniamy im dużo przestrzeni do zabawy oraz nauki. W naszym przedszkolu dziecko nie będzie czuło się osamotnione. Wspólna zabawa z dziećmi pozwoli mu poznać smak przyjaźni i radości. Proponujemy dzieciom bogaty program dydaktyczny, rozszerzony o urozmaicone zajęcia dodatkowe.

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Właściwe przygotowanie dziecka do następnego etapu edukacyjnego, jakim jest nauka w szkole podstawowej osiągamy poprzez różnorodne formy kształtowania i stymulowania rozwoju, szczególnie w aspekcie jego rozwoju fizycznego, aktywności twórczej, poziomu wiedzy o otaczającym go świecie oraz zachowań społeczno - emocjonalnych.

Przedszkole
 • wspiera rozwój osobowości w zgodzie z własnym systemem wartości, który respektuje prawa innych, wartości uniwersalne, przyjęte normy, daje możliwość samorealizacji
 • jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców
 • wspiera aktywność poznawczą i twórczą
 • uczy tolerancji, akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka
 • wspiera rozwój wrażliwości emocjonalnej i wyobraźni
 • wspiera samowychowanie, samokształcenie i kierowanie własnym rozwojem
 • wychowuje dziecko aktywne, wrażliwe, samodzielne i radzące sobie z problemami
 • wspiera prospołeczne i prozdrowotne działania dziecka
 • otwarte jest na propozycje rodziców, ich udział w życiu przedszkola – partnerska współpraca z rodziną dziecka
 • umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględnia potrzeby środowiska

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra, która stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod otwartego stylu pracy. W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują wiele pomocy dydaktycznych, stosując nowatorskie metody pracy realizują wybrany program dydaktyczno-wychowawczy, pozwalający na dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia nauki w szkole.


Przedszkole to miejsce dobrej zabawy, mądrości, szczęścia i radości.


KONCEPCJA DZIAŁANIA PRZEDSZKOLA

Uwzględniając elementy nowatorskich metod i programów oparta jest na kontynuowaniu i rozwijaniu sprawdzonych metod i sposobów działania, oraz na staraniach, by wykorzystywać je w jak najszerszym zakresie.

Stosujemy indywidualne metody i różnicujemy stopień trudności zadań dostosowując je do możliwości dziecka. Zajęcia i zabawy są bogate w treści, różnorodne i dostosowane do możliwości i zainteresowań. Staramy się stworzyć takie warunki, by rozwój postępował stale i w zgodzie z indywidualnymi możliwościami dziecka. O rozwój kulturalny dbamy poprzez organizowanie zajęć artystycznych, udziały w konkursach, organizując wycieczki, koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne, wyjścia do muzeum, teatru.

Stosujemy wiele ćwiczeń stosowanych w Pedagogicznej Kinezjologii, pozwalających na rozwijanie potencjalnych możliwości wyrażania siebie, rozwijania zdolności plastycznych, ćwiczeń uspokajających.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie