Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Publiczne Nr 93

"Baśniowy Dworek na Kole"

ul. Jana Brożka 5, 01-451 Warszawa
tel./fax (22) 836-15-84
www:   http://przedszkole93waw.blogspot.com
e-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2812 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 93

- bogate wyposażenie
- ogród
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- miła atmosfera

Przedszkole nr 93 "Baśniowy Dworek na Kole" znajduje się przy ulicy Jana Brożka 5 w Dzielnicy Wola.

Nasze Przedszkole nastawione jest na szeroko rozumiany rozwój dziecka, tak aby poznało radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, nauczyło się samodzielności, zasad bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z trudnościami, poznało nowe doświadczenia i odnosiło sukcesy. Każdemu dziecku stwarzamy szansę na miarę jego możliwości. Dążymy do tego, aby nasi wychowankowie osiągnęli gotowość szkolną i odnosili sukcesy w szkole.

Posiadamy przestronne, bogato wyposażone sale zabaw: salę do zajęć rytmicznych i ogólnorozwojowych, gabinet logopedyczny. Dzieci korzystają z nowoczesnego sprzętu. Atrakcyjną i rozwijającą wyobraźnię dzieci pomocą dydaktyczną jest tablica interaktywna. Wykorzystywane programy multimedialne zawierają kolorowe zasoby pełne obrazków, dźwięków i animacji. Skupiają szereg profesjonalnie przygotowanych ćwiczeń, do wykonywania, których motywuje dzieci rozbudowany system nagród.

Zaciszny i zielony ogród wyposażony w sprzęt rekreacyjny, umożliwia dzieciom bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu oraz pozwala na wnikliwą obserwację zmian zachodzących w przyrodzie.

Nasze przedszkole jest wesołe i kolorowe, nastawione, by każde dziecko czuło się tu dobrze i bezpiecznie.

W trosce o prawidłowy rozwój psychoruchowy oraz przebieg wychowania i kształcenia dzieci w wieku przedszkolnym planujemy zajęcia dziecka według następującego podziału:
  • zabawa dzieci (co najmniej 1/5 czasu)
  • zajęcia na świeżym powietrzu (co najmniej 1/5 czasu, a w przypadku młodszych dzieci co najmniej 1/4 czasu)
  • zajęcia dydaktyczne (najwyżej 1/5 czasu) - zajęcia według uznania nauczyciela (2/5 czasu).

Opiekę nad każdą grupą sprawuje dwóch wykwalifikowanych nauczycieli w systemie zmianowym. "Akceptuj, toleruj, wspieraj" wydają nam się najwłaściwszymi wskazaniami do pracy z dzieckiem.

Uatrakcyjniamy i wzbogacamy treści przekazywane dzieciom poprzez realizację programów własnych: program adaptacyjny, program wychowawczy, program "Aktywny cztero i pięciolatek na placu zabaw w zgodzie z przyrodą" oraz innowację pedagogiczną dla dzieci pięcioletnich "Mali Skauci, Twórcze Zuchy w Baśniowym Dworku na Kole".

Dzieci uczestniczą w ciekawych i rozwijających aktywność ruchową formach edukacyjnych takich jak: bal andrzejkowy u Króla Maciusia, bal ekologiczny, bal karnawałowy, koncerty i teatrzyki, eksperymenty dla małych odkrywców oraz spotkanie z autorką książek dla dzieci.

W ramach rozwijania uzdolnień i zainteresowań, wychowankowie są przygotowywani do różnego rodzaju konkursów na terenie dzielnicy i miasta, w których odnoszą sukcesy. Zadaniem naszym jest dążenie do wszechstronnego rozwoju dziecka. Dzieci zdolne oraz wymagające wsparcia objęte są pomocą psychologiczno- pedagogiczną, udzielaną przez zespół nauczycieli i specjalistów. Realizacja tego zadania odbywa się we współpracy z rodzicami.

Rodzice w naszym przedszkolu traktowani są jako partnerzy w procesie wychowania. Formy współpracy obejmują: zebrania grupowe, rozmowy indywidualne, zajęcia i dni otwarte dla rodziców, szkolenia i warsztaty. Aktywnie włączają się w życie placówki, działając w Radzie Rodziców, organizując przedstawienia teatralne dla dzieci, takie jak: " Jaś i Małgosia", " Kot w butach", " Cztery razy smok", oraz przedstawienie jasełkowe "Tak! On jest Królem", czytają bajki i baśnie w ramach akcji "Świat z książką w dłoni". Uczestniczą w uroczystościach przedszkolnych takich jak: pasowanie na przedszkolaka, jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, rodzinny piknik w ogrodzie.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie