Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 279

im. Batalionów Armii Krajowej "Gustaw" i "Harnaś"

ul. Cyrklowa 1, 04-044 Warszawa
tel./fax (22) 810-35-44
www:   http://sp279.edupage.org
e-mail:   sp279@edu.um.warszawa.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16478 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 279 OFERUJE

- naukę w oddziale przedszkolnym -
  klasa "0"
- doskonałą bazę dydaktyczną
- wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną

- naukę języków obcych: angielskiego
  i francuskiego

- zajęcia komputerowe - od klasy I
- ładne, kolorowe sale lekcyjne
- bibliotekę z multimedialną czytelnią
- szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych
- opiekę pedagoga, psychologa, logopedy
  i terapeuty zajęciowego

- opiekę doskonale wyposażonej świetlicy
- opiekę pielęgniarki
  szkolnej

- bogaty program imprez i zajęć
  integrujących w ciągu całego roku
  szkolnego

- smaczne, tanie obiady w stołówce
  szkolnej

- wzbogacanie procesu edukacyjnego,
  poprzez: "zielone szkoły", wycieczki, lekcje
  muzealne, wyjścia do kin i teatrów;

- letni i zimowy wypoczynek, poprzez
  kolonie i zimowiska organizowane przez
  naszą placówkę

O nas

Szkoła Podstawowa Nr 279 jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Placówka została otwarta 1 września 1971r. na budowanym jeszcze osiedlu Przyczółek Grochowski.

Szkoła 16 września 1996r. przyjęła zaszczytne imię Batalionów Armii Krajowej "Gustaw" i "Harnaś". Szkolna młodzież pamięta ile ludzi poległo w walce o Ojczyznę. Aby oddać im cześć, co roku jeździ na Powązki i pielęgnuje groby powstańców. Kombatanci są bardzo mili i na specjalne okazje przychodzą do szkoły i opowiadają o wojennej Warszawie, o tragicznych dniach powstania w 1944 roku.

Szkoła może poszczycić się laureatami w wielu konkursach przedmiotowych, artystycznych i w sporcie. Posiadamy certyfikat uczestnictwa w programie edukacyjnym "Z techniką przez świat". Prowadzone są zajęcia terapii pedagogicznej, zajęcia wyrównawcze i liczne zajęcia dodatkowe. Czas spędzony w szkole to nie tylko nauka ale także wyjazdy na "zielone szkoły", wycieczki, lekcje muzealne, wyjścia do kin i teatrów. Organizowany jest również letni i zimowy wypoczynek, poprzez kolonie i zimowiska organizowane przez naszą placówkę.

Certyfikat "Szkoła z klasą"
Nasza szkoła otrzymała Certyfikat 2.0 i tytuły: "Szkoła ekspercka" i "Szkoła z klasą". Program skierowany jest do nauczycieli i dyrektorów wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski, którzy widzą potrzebę edukacji medialnej w szkole, chcą kształtować u uczniów umiejętności odpowiedzialnego korzystania z Internetu i twórczego wykorzystywania nowych technologii, i którzy są przekonani, że stosowanie TIK może pomóc w mądrej i skutecznej edukacji.

Program pomaga też rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce. W realizacji programu nauczyciele i uczniowie wypracowują sposoby mądrego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w nauczaniu wszystkich przedmiotów. Tworzą kodeksy dobrych praktyk wykorzystania TIK w edukacji i zarządzaniu szkołą. Uczniowie opisują działania na blogach, a efekty całorocznej pracy prezentują na Festiwalach 2.0.

Biblioteka
Biblioteka szkolna gromadzi i wypożycza książki z literatury pięknej i popularnonaukowej, czasopisma i materiały audiowizualne. Oprócz wypożyczalni w bibliotece znajduje się również niewielka czytelnia z bogatym księgozbiorem podręcznym i czasopismami dla dzieci i młodzieży. Biblioteka czynna jest 9 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Nauczyciele realizują ścieżkę między przedmiotową "Edukacja czytelnicza i medialna", konkursy, wystawki - to niektóre elementy aktywizacji uczniów, zachęcenie do czytania książek.

ŚWIETLICA "CHATKA PUCHATKA"

Świetlica zdobyła certyfikat

” BAW SIĘ I UCZ! ŚWIETLICA SZKOLNA PRZYJAZNA UCZNIOWI”


Głównym celem świetlicy jest zapewnienie opieki dydaktyczno-wychowawczej dzieciom, których rodzice pracują. Każdego roku do świetlicy uczęszcza bardzo duża liczba dzieci, z którymi pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Każda grupa wiekowa ma swoją salę. Najmłodsze dzieci - sześciolatki, przebywają po zajęciach dydaktycznych w odpowiednio przygotowanych salach mieszczących się na parterze.

We wszystkich pomieszczeniach znajdują się różne kąciki tematyczne, np.: czytelniczy, plastyczny, konstrukcyjny, komputerowy, cichych zabaw tematycznych. Sale wyposażone są w gry, puzzle, zabawki, sprzęt multimedialny dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. W czasie zajęć na świeżym powietrzu, korytarzu lub sali gimnastycznej dzieci korzystają ze sprzętu sportowego i rekreacyjnego.

Świetlica pracuje wg rocznego planu pracy podzielonego na tematy tygodnia. Zajęcia programowe rozwijają umiejętności i zainteresowania, poszerzają wiadomości dzieci. Uczniowie odrabiają zadania domowe, doskonalą liczenie i czytanie, wyrównują braki w wiedzy korzystając z pomocy koleżeńskiej lub indywidualnej pomocy wychowawcy. Wyrabiają w sobie poczucie odpowiedzialności za wygląd najbliższego otoczenia, poszanowanie własności osobistej oraz mienia szkolnego.

Pod kierunkiem wychowawców dzieci przygotowują okolicznościowe wystawy prac ręcznych związane ze świętami szkolnymi i państwowymi oraz podarunki dla naszych Patronów przy okazji wspólnych spotkań. Ćwiczymy nasze myślenie rozwiązując różne zagadki, łamigłówki, rebusy, rozgrywamy teleturnieje i quizy.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Szkoła chętnie bierze udział w wielu akcjach charytatywnych, takich, jak: "Góra grosza", zbiórki zabawek i książek dla dzieci z domów dziecka i świetlic terapeutycznych, zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt.

Uczniowie uczestniczą w akcjach: "Sprzątanie świata", zbiórka makulatury, "Szklanka mleka", "Śnieżnobiały uśmiech". Organizują różne aukcje, z których dochód przeznaczany jest na szczytne cele.


W placówce funkcjonuje wiele kół zainteresowań:
 • koło matematyczne
 • koło "W królestwie liter"
 • koło turystyczno-przyrodnicze
 • zajęcia wyrównawcze
 • koło plastyczno-literackie
 • koło przyrodniczo-podróżnicze
 • chór
 • koło szkolne wolontariatu
 • koło plastyczne
 • koło komputerowe
 • koło j. francuskiego
 • koło teatralne
 • koło dziennikarskie
 • "Sport to zdrowie"
 • konsultacje matematyczne
 • konsultacje z j. angielskiego
 • konsultacje z fizyki
 • konsultacje z j. polskiego
 • zajęcia przyrodnicze
 • zajęcia czytelnicze
 • zajęcia muzyczno-ruchowe
 • gry i zabawy logiczne
 • zajęcia artystyczne
 • gry i zabawy plastyczno-muzyczne
 • zajęcia muzyczne

Serdecznie zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie