Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

w Brzozowie

ul. Tysiąclecia 27, 36-200 Brzozów
tel. (13) 434-17-76
www:   http://www.soswbrzozow.prv.ple-mail:   soswbrz@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6358 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

- internat
 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
- szeroki wachlarz zajęć dodatkowych
- bezpieczeństwo, opieka, troska
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- przyjazne warunki kształcenia
- aktywne formy pracy
- pomoc psychologa, pedagoga, pielęgniarki

GIMNAZJUM

- działalność wolontariatu
- pracownia komputerowa z dostępem do Intenetu
- unijne projekty i programy
- sala gimnastyczna, boisko
- nauka języków obcych
- interesujące wycieczki
- szkoła bez przemocy

O nas

SOSW jest placówką obejmującą opieką edukacyjną, wychowawczą i przygotowaniem do życia zawodowego i społecznego kolejne roczniki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu brzozowskiego. Ośrodek obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim.

W naszej placówce nauczaniem objęte są dzieci i młodzież z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Kadra pedagogiczna jest w pełni przygotowana do pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dysponujemy dobrze wyposażonymi klasami i pracowniami tj.: gabinety pracy indywidualnej i grupowej, logopedyczny, pracownie komputerowe, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, siłownię, hydromasaż, pracownie gospodarstwa domowego, techniczną itp.

Oprócz zajęć szkolnych nasi podopieczni mają możliwość rozwijać własne pasje uczestnicząc w licznych kołach zainteresowań, m.in.: Polskiego Czerwonego Krzyża, Ligi Ochrony Przyrody, turystyczno-krajoznawczym, sportowym, plastycznym i teatralnym. Ośrodek stwarza także swoim wychowankom możliwość uczestnictwa w wycieczkach, rajdach krajoznawczych, konkursach, przeglądach artystycznych i imprezach sportowych.

Przyjaznym niepełnosprawnemu dziecku miejscem w naszym powiecie jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Brzozowie. Dzięki staraniom specjalistów, pedagogów, nauczycieli, wychowawców oraz kadry kierowniczej ośrodek stworzył atmosferę zrozumienia i indywidualnego podejścia do każdego trafiającego do nas ucznia. Każdy z naszych podopiecznych jest inny, łączy ich radość wspólnego przebywania, tworzenia, zdobywania wiedzy i umiejętności oraz pokonywania własnych słabości i ograniczeń, by jak najpełniej funkcjonować w środowisku społecznym i przyrodniczym.

Na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum funkcjonują klasy dla uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim oraz klasy dla uczniów upośledzonych w stopniu umiarkowanym lub znacznym. W placówce prowadzone są także zajęcia rewalidacyjno–wychowawcze dla dzieci i młodzieży upośledzonych w stopniu głębokim: indywidualne - w domach rodzinnych oraz grupowe - w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia sióstr Służebniczek NMPNP w Starej Wsi.

Ośrodek posiada dobrze wyposażone klasopracownie, gabinety pracy indywidualnej i grupowej, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, bibliotekę, Salę Doświadczania Świata, salę rehabilitacyjną, salę logopedyczną, siłownię, salę do hydromasażu, bawialnię, pracownię gospodarstwa domowego dla dziewcząt i pracownię techniczną dla chłopców.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie