Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa w Ostrowitem

Ostrowite 34, 13-334 Łąkorz
tel. (56) 474-58-88
www:   http://szkolaostrowite.prv.ple-mail:   sp.ostrowite@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3550 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- licznie działające organizacje szkolne
- działaność ZHP
- zajęcia dodatkowe
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- ciekawa oferta edukacyjna
- bogata baza dydaktyczna
- pomoc logopedy
- liczne sukcesy sportowe

O nas

Szkoła Podstawowa w Ostrowitem znajduje się w Gminie Biskupiec, w powiecie nowomiejskim, województwie warmińsko-mazurskim. W budynku znajduje się 7 sal lekcyjnych i sala gimnastyczna. Szkoła posiada też niewielką kuchnię, sekretariat połączony z gabinetem dyrektora oraz małą bibliotekę i pracownię komputerową.

Prężnie działa w naszej placówce Samorząd uczniowski, który dba o przestrzeganie praw uczniów w szkole. Jest ponadto łącznikiem między dyrekcją, radą pedagogiczną a uczniami. Organizuje demokratyczne wybory do rady samorządu, Dzień Chłopaka, Dzień Nauczyciela, Andrzejki, Walentynki, dyskoteki i konkursy, a nawet plebiscyty na najsympatyczniejszego ucznia i nauczyciela w szkole czy na najmilszą uczennicę.

Biblioteka...

Biblioteka szkolna pracuje zgodnie z planem pracy pedagogicznej i biblioteczno-technicznej. W klasach I-VI prowadzone są zajęcia przysposobienia czytelniczego i informacyjnego, w każdym semestrze jedno spotkanie. W szkole działa kółko biblioteczne, na które chętnie uczęszczają dzieci ze wszystkich klas. Razem z aktywem bibliotecznym organizowane są cyklicznie konkursy czytelnicze, gdzie wygrać można wspaniałe nagrody.

...oraz zajęcia dodatkowe

Koło matematyczne

Na tych zajęciach uczniowie poszerzają swoje wiadomości i umiejętności, uczą się logicznego myślenia, rozwiązywania różnych problemów matematycznych. Rozwiązują krzyżówki, łamigłówki, grają w gry matematyczne. Poza tym przygotowują się do egzaminów, testów oraz konkursów. Biorą udział w przedmiotowym konkursie matematycznym oraz Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.

Koło istnieje od 1991 r. W ramach jego działalności organizowane są m.in. konkursy recytatorskie, ortograficzne i literackie oraz konkurs przedmiotowy z języka polskiego. Młodzi twórcy przedstawiają własne opowiadania, wiersze, konkursy, krzyżówki. Uczniowie organizują też poranki z interesującym poetą lub pisarzem połączone z dyskusją nad problematyką jego twórczości.

Koło redakcyjne gazetki „Mały Skrzat”

Gazetka szkolna istnieje w naszej szkole od 1992 r. Redaktorzy spotykają się 2–3 razy w miesiącu, zbierają materiały, opracowują je i zamieszczają na łamach pisemka. Gazetka ma stałe rubryki, np. "Słowo od Redaktora", "Całuski i Pozdrowionka", "Humory", krzyżówka. Pozostałe treści uzależnione są od pory roku, świąt obchodzonych w danym miesiącu lub innych interesujących wydarzeń. Dochód ze sprzedaży gazetki przeznaczamy na zakup papieru, nagród konkursowych i książek oraz pomocy dydaktycznych do pracowni polonistycznej.

Mały Omnibus

To kółko polonistyczne i matematyczne w nauczaniu zintegrowanym. Uczęszczają na nie uczniowie z klasy III. Kółko działa od września 2010 roku - dwa razy w tygodniu. Nadrzędne cele koła to: rozwijanie zdolności ogólnych - spostrzegania, myślenia, zdolności obserwacji i wyciągania wniosków, przygotowanie uczniów do konkursów szkolnych, gminnych, powiatowych i na wyższych szczeblach. W ramach tych zajęć uczniowie rozwijają zainteresowania twórcze, utrwalają zasady pisowni ortograficznej, piszą prace pisemne na ciekawe tematy, rozwiązują zadania tekstowe, korzystają z komputera i Internetu.

"Umiem więcej"

To kółko prowadzone dla uczniów zarówno słabych jak i zdolnych z klasy II. Większość zajęć w drugim semestrze poświęcona jest przygotowaniu uczniów do konkursu matematycznego i ortograficznego dla klas I-III oraz Matematycznego Konkursu "Kangurek".

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie