Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa w Żabinach

Żabiny 26, 13-220 Rybno
tel. (23) 696-76-11
www:   http://spzabiny.edupage.orge-mail:   szkolazabiny@tlen.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2327 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- wysoki poziom nauczania
- dogodne warunki nauki
- bezpieczeństwo, opieka, troska
- koła zainteresowań
- miła atmosfera
- pomoc psychologiczno - pedagogiczna
- wyrównywanie szans edukacyjnych
- tradycje szkolne

"Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia"

L. SenekaNasza szkoła jest małą, liczącą niewiele ponad 100 uczniów (łącznie z oddziałem przedszkolnym) szkołą wiejską. Uczęszczają do niej dzieci mieszkające w Żabinach, Tuczkach, Prusach, Gralewie Stacji i Rapatach. Ok 40% naszych uczniów dojeżdża do szkoły. Naszą szkołę wyróżnia przyjazna atmosfera, dobra współpraca nauczycieli w zainteresowanie sprawami ucznia, dążenie do poprawy efektów w zakresie nauczania i postaw wychowawczych podopiecznych. Uczniowie, począwszy od klasy I uczą się języka angielskiego, klasy I-VI objęte są edukacja informatyczną, klasy I-IV tylko w formie kółek informatycznych, klasy V i VI lekcji informatyki i kółka informatyczne. Naszą mocną stroną jest działalność sportowa  i artystyczna – uczniowie uwielbiają piłkę nożną, tenis, gry zespołowe, chętnie przygotowują przedstawienia, koncerty, montaże słowno – muzyczne. Pragniemy chętnie rozwijać różnorodne zainteresowania i umiejętności uczniów poprzez społecznie prowadzenie przez nauczycieli wielu kół zainteresowań.

Świetlica szkolna umożliwia uczniom aktywne spędzanie wolnego czasu zarówno przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych, jak również  po godzinach wysiłku umysłowego. Zajęcia organizowane są tak, by przez swą różnorodność przyczyniały się do odprężenia psychicznego dziecka, jak również wzbudzały i rozwijały zainteresowania, dostarczały różnorodnej ekspresji (plastycznej, muzycznej, dramatycznej). Zajęcia dostosowane są do wieku uczniów.  Podopieczni mogą spędzić czas wolny według własnego uznania, zjeść posiłek czy odrobić lekcje przy wydatnej pomocy nauczyciela - wychowawcy.

Nasza szkoła oferuje urozmaicone zajęcia pozalekcyjne takie jak:
 • kółko:
  • artystyczno – teatralne
  • informatyczne
  • plastyczno - techniczne
  • matematyczne
  • dziennikarskie
  • polonistyczne
  • sportowe
 • Szkolny Klub Sportowy
Od listopada 2008r. nasza szkoła bierze udział w Projekcie finansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach działań "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych". Projekt, który nosi nazwę "Szkoła da się lubić", polega na prowadzeniu dodatkowych zajęć dydaktyczno - wyrównawczych z języka polskiego i matematyki we wszystkich klasach. Uczniowie realizują jedną godzinę tygodniowo z języka polskiego i jedną z matematyki. Celem zajęć jest poprawienie umiejętności dzieci z zakresu czytania ze zrozumieniem, ortografii, interpunkcji, poprawności językowej i gramatycznej, rozwijanie umiejętności pisania rożnych form wypowiedzi (opisy, listy, zaproszenia, opowiadania, itp.) wzbogacanie zasobów słownictwa uczniów. W zakresie umiejętności matematycznych uczniowie będą ćwiczyć sprawność liczenia, tabliczkę mnożenia będą doskonalić rozwiązywanie zadań z treścią, zamianę jednostek miary, wagi, długości, obliczenia na pieniądzach, wykonywanie zadań związanych z zegarem, kalendarzem, figurami i bryłami geometrycznymi. Mamy też nadzieję, że uczniowie w wyniku zajęć poprawią technikę czytania, umiejętność spostrzegania, logicznego myślenia, techniki pisania. Zajęcia prowadzą nauczyciele przedmiotów. Projekt jest nadzorowany przez Urząd Gminy w Rybnie, uczestniczą w nim wszystkie placówki oświatowe naszej gminy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie