Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa nr 2

im. Henryka Sienkiewicza w Piszu

ul. Gizewiusz 10, 12-200 Pisz
tel. (87) 423-20-27
www:   http://www.sp2.pisz.ple-mail:   sp2pisz@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3564 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- oddział przedszkolny
- pracownia komputerowa
- wymiany młodzieży
- stołówka, świetlica
- szkoła ekologiczna
- współpraca z innymi szkołami i instytucjami
- opieka pedagoga, pielęgniarki
- liczne certyfikaty
- dowożenie uczniów

O nas

Szkoła Podstawowa nr 2 w Piszu ma duży dorobek w dziedzinie edukacji ekologicznej. Od wielu lat dbamy o jakość nauczania i wychowania w obszarze zrównoważonego rozwoju, czyli rozwoju człowieka w harmonii z przyrodą, bez naruszenia w sposób istotny i nieodwracalny zasobów środowiska, rozwoju opartego na jednoczesnym respektowaniu praw przyrody, ekonomii i praw rozwoju społeczeństw.

Od wielu lat szkoła realizuje Program Ekozespołów, przez co propaguje wśród dzieci i ich rodziców zasady zrównoważonego rozwoju oraz myślenia w kategoriach troski o środowisko, kształtuje zachowania i nawyki proekologiczne w codziennym życiu, w rodzinie, szkole oraz postawy świadomego korzystania ze środowiska przyrodniczego.

W roku 2006 otrzymaliśmy certyfikat "Szkoła przyjazna środowisku”. Szkoła przystąpiła także do ogólnopolskiego programu certyfikacji placówek oświatowych w obszarze zrównoważonego rozwoju "Zielony Certyfikat”.

Wyróżnienie to jest przyznawane placówkom, które spełniają wymagania stawiane przez Ogólnopolski Zespół Ekspertów Programu "Zielony Certyfikat” i Komisję Certyfikacyjną, powołaną przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

Chcąc otrzymać ten ważny certyfikat, zrealizowaliśmy przedsięwzięcie pod hasłem "Segregujemy lokalnie - myślimy globalnie”. Uczniowie, na podstawie przeprowadzonych przez siebie testów, ankiet i wywiadów, stwierdzili, że w środowisku, zarówno szkolnym jak i lokalnym, istnieje potrzeba utrwalenia zasad segregacji śmieci, zachęcenia społeczności do segregacji oraz poinformowania mieszkańców Pisza o lokalizacji pojemników do segregowania odpadów.

W ramach realizacji przedsięwzięcia uczniowie szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych związanych z segregacją śmieci, uczestniczyli w realizacji projektu polsko-litewskiego, podczas którego wymienili doświadczenia związane z segregacją odpadów, wykonali gazetki ścienne, plakaty oraz prezentacje multimedialne.

Obecnie prowadzona została inwentaryzacja pojemników do segregowania śmieci na terenie miasta Pisz, na podstawie której opracowana została mapa z lokalizacją pojemników do segregacji. Mapę tęupowszechniliśmy wśród mieszkańców Pisza. Przygotowaliśmy ponadto inscenizację tematycznie związaną z odpadami.

Na terenie szkoły wprowadzono segregację odpadów. W szkole pojawiły się pojemniki z napisami: papier, szkło, plastik, puszki, pozostałe odpady. Prowadzona jest również zbiórka baterii. Uczniowie we współpracy z partnerami: Zakładem Usług Komunalnych w Piszu, Urzędem Miejskim w Piszu, Starostwem Powiatowym w Piszu oraz uczniami Zespołu Szkół Nr 1 w Piszu opracowali ulotki z zasadami segregacji śmieci i rozpowszechnili je wśród społeczności lokalnej.

Społeczność szkoły, we współpracy z partnerami, zorganizowała akcję skierowaną do mieszkańców Pisza uświadamiającą korzyści płynące z segregacji śmieci i zachęcającą do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasze zaangażowanie chcemy trwale włączyć w działania na rzecz przyrody jak największej rzeszy mieszkańców Pisza i nie tylko.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie