Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości

im. M. Kopernika w Rzeszowie

ul. Miłocińska 75, skrytka 125, 35-232 Rzeszów
tel./fax (17) 856-33-59
www:   http://www.zeszagrop-rzeszow.edu.pl
ZSA w Rzeszowie na Facebooku
e-mail:   zeszagrop@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11040 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM Nr 13 (4 letnie)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA Nr 1

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości jest szkołą mającą ponad 100-letnią historię i ogromne tradycje. To szkoła z bogatą tradycją, która, dzięki ciągłemu rozwojowi, odpowiada na wyzwania współczesności, tworząc młodzieży warunki do odkrywania i rozwijania swoich życiowych pasji. Szkoła była zawsze widoczna w środowisku lokalnym. Od zarania swego istnienia wysoko oceniano ją za dużą aktywność oświatową, społeczną i kulturalną. Wybudowana została na początku XX wieku, pierwszy dzwonek rozbrzmiał w roku 1906. Usytuowana jest atrakcyjnie w bogatym w starodrzew kompleksie ogrodowo-parkowym. Szata roślinna parku i ogrodu szkolnego obfituje w ciekawe gatunki i odmiany drzew oraz krzewów i roślin ozdobnych krajowych i zagranicznych. Jest to ulubione miejsce wypoczynku naszych uczniów i baza do kształcenia praktycznego architektów krajobrazu.

Tradycją szkoły jest wychowanie patriotyczne, wyrabianie szacunku i miłości do Ojczyzny i "małych ojczyzn", kultywowanie tradycji, kształtowanie postaw szacunku do pracy. Mury naszej szkoły opuściło wiele pokoleń absolwentów. Tradycją rodzinną wielu z nich stało się posyłanie swoich dzieci właśnie do tej szkoły, którą zawsze wspominają życzliwie i z sentymentem.


Atuty szkoły


  
 • nowoczesna, baza sportowa (pełnowymiarowa hala widowiskowo-sportowa, nowoczesna siłownia)
 • pracownia komputerowa ze stałym łączem internetowym
 • pracownie przedmiotowe wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny
 • możliwość korzystania z biblioteki z multimedialnym centrum informacyjnym na zajęciach pozalekcyjnych
 • profesjonalnie przygotowani, przyjaźni wobec młodzieży nauczyciele
 • dobre przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego, dalszego kształcenia i kreowania własnej kariery zawodowej
 • możliwość zdobycia uprawnień do przejmowania gospodarstw rolnych oraz korzystania z dotacji funduszy Unii Europejskiej (zawody w Technikum)
 • nauka na jedną zmianę w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze


Oferta edukacyjna


Uczniowie klasy kształcącej w zawodzie technik architektury krajobrazu i technik ogrodnik, ogrodnik zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, zakładania i pielęgnacji terenów zieleni, uprawy warzyw i owoców a także florystyki. Mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych obsługuje i użytkuje maszyny i pojazdy rolnicze.

Zawody: ogrodnik i mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych uprawniają do dziedziczenia gospodarstw rolnych i pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej np.: w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Szkoła dysponuje doskonałą bazą dydaktyczną do kształcenia ogólnego: pracowniami przedmiotowymi, pracownią komputerową, biblioteką z centrum informacji multimedialnej, nowoczesną, pełnowymiarową halą sportową, stylowym klubem szkolnym. Budynek szkoły usytuowany jest na terenie pięknego ogrodu szkolnego, w którym istnieje bogata kolekcja roślin, w tym drzew pomnikowych.

Praktyki zawodowe realizowane we współpracy z dobrymi przedsiębiorstwami danej branży umożliwiają poszerzenie wiedzy i umiejętności zawodowych uczniów. Uczniowie mają możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne.

Szkoła organizuje wiele imprez o charakterze kulturalnym i naukowym. Przygotowuje uczniów do konkursów, zawodów i olimpiad z różnych dyscyplin wiedzy. Uczniowie uczestniczą w uroczystościach patriotycznych, na terenie szkoły i miasta Rzeszowa. W szkole istnieje możliwość zdobycia certyfikatu ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych).

Absolwenci naszej szkoły zdobywają:
 • wysoką sprawność językową (język angielski, język niemiecki)
 • umiejętność wykorzystywania technologii informacyjnych
 • umiejętności zawodowe: projektowania, organizowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, sporządzanie podstawowych dokumentów związanych z działalnością firmy; korzystania z różnych źródeł informacji naukowej
 • umiejętność wyboru kierunku dalszego kształcenia i kreowania własnej kariery zawodowej
 • dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego

Prowadzone są zajęcia pozalekcyjne mające na celu pogłębianie wiedzy, doskonalenie umiejętności oraz przygotowanie absolwentów do egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i podjęcia studiów. Bogata jest oferta zajęć mających na celu rozwijanie zainteresowań:
 • florystyka
 • szkolne koło teatralne
 • Szkolne Koło Turystyczne "AGRUŚ"
 • Klub Młodego Architekta Krajobrazu
 • "Mistrz dedukcji" - koło matematyczno-logiczne
 • zajęcia sportowe (ALP)

BIBLIOTEKA

Od 1946 roku istnieje biblioteka w Miłocinie. Najpierw znajdowała się ona w internacie, który znajdował się nieopodal szkoły. W maju 2007 roku została ona przeniesiona do budynku szkoły. Przy bibliotece działa Centrum Informacji Multimedialnej (CIM), gdzie uczniowie mogą korzystać z Internetu oraz drukować i skanować.

W bibliotece szkolnej znajdują się zbiory książek (lektury, książki przygodowe, sensacyjne, historyczne, obyczajowe, popularno-naukowe) oraz posiada biblioteczkę podręczną, w której znajdują się słowniki, encyklopedie, leksykony i broszury a także nowości z dziedziny beletrystyki.
Z biblioteki szkolnej korzystają uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie