Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

Powiercie 31, 62-600 Koło
tel. (63) 261-51-97
www:   http://www.powiercie.eu
e-mail:   zsp_powiercie@go2.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 15713 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu to szkoła z ponad 60-letnią tradycją. Większość jej absolwentów kontynuuje naukę na studiach wyższych. Szkoła posiada kilkanaście pracowni przedmiotowych, w tym nowoczesne pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, kompleks sportowy składający się z sali gimnastycznej i stadionu, bibliotekę i stołówkę. Młodzież ma możliwość mieszkania w Internacie.

Szkolenie praktyczne odbywa się w gospodarstwie pomocniczym, warsztatach szkolnych, pracowni gospodarstwa domowego oraz gospodarstwach i zakładach specjalistycznych, z którymi szkoła współpracuje.

W zespole panuje dobra atmosfera oraz partnerskie stosunki. Kadrę pedagogiczną stanowią doświadczeni, życzliwi nauczyciele.

Nasi uczniowie od lat osiągają sukcesy w różnych formach współzawodnictwa na szczeblach: centralnym, regionalnym oraz powiatowym. Zespół prowadzi ożywioną działalność pozalekcyjną, kulturalną i sportową. Młodzież naszej szkoły może rozwijać swoje umiejętności również w formie zajęć dodatkowych: konkursów, olimpiad, turniejów.

W szkołach rolniczych i ogrodniczych w ramach programu nauczania realizowana jest nauka jazdy kategorii B oraz dla chłopców kategorii T, a także nauka pracy maszynami, w klasach mechanizacji rolnictwa obsługa kombajnu. Szkoły te dają uprawnienia do przejęcia i prowadzenia gospodarstw rolnych.

W szkole prowadzone są różne formy doskonalenia młodzieży i dorosłych, w tym także z zakresu dobrej praktyki rolniczej. Organizowane są cykliczne szkolenia z zakresu naturalnych technologii, czyli produkcji ekologicznej poprzez wykorzystanie efektywnych mikroorganizmów. Młodzież naszej szkoły uczestniczy w wycieczkach zawodowych oraz ma możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne.

Praktyki zagraniczne
Atrakcyjną formą zdobywania doświadczenia zawodowego są praktyki zagraniczne i staże zawodowe organizowane w ramach PROGRAMU LEONARDO DA VINCI w niemieckich gospodarstwach rolnych. Praktyki te są poprzedzone szkoleniem w Szkole DEULA w Niemburgu. Uczestnicy praktyk wraz z rodzinami niemieckimi zwiedzają atrakcyjne miejscowości, poznają kulturę niemiecką, doskonalą język.

Szkoła odpowiedzialna jest nie tyko za proces dydaktyczny, ale również za rozwijanie zainteresowań uczniów. Jedną z takich form są wycieczki przedmiotowe i turystyczno–krajoznawcze. Niektóre z nich pozwalają poznać swoją "małą ojczyznę", umieć o niej mówić, promować ją. Okresowo odbywają się także wyjazdy zagraniczne do stolic europejskich.
Ważną formą kształcenia zawodowego są wycieczki. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszą się: POLAGRA, Targi Motoryzacyjne, giełdy towarowe w Poznaniu, wystawa rolnicza w Kościelcu.

INTERNAT

Internat powstał w celu ułatwienia kontynuowania nauki młodzieży z terenów odległych od szkoły. Oferujemy dogodne warunki i opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz kameralne warunki do nauki i spędzania czasu wolnego. Internat mieści się na terenie ZSCKR w Powierciu. Może w nim zamieszkiwać 80 osób, w pokojach 2 osobowych. Do dyspozycji mieszkańców są:
 • łazienki – w każdym pokoju
 • sala komputerowa z dostępem do Internetu
 • świetlica z telewizją cyfrową
 • pokój cichej nauki
 • biblioteka
 • siłownia oraz sala do gry w tenisa

Mieszkańcy mają zapewnione całodzienne wyżywienie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja) oraz całodobową opiekę. W internacie prowadzone są m.in.:
 • zajęcia sportowe w szkolnej sali gimnastycznej oraz rozgrywki sportowe między internatami
 • zajęcia warsztatowe (plenerowe, profilaktyczne)
 • zajęcia dyskusyjne
 • dyskoteki, konkursy, ogniska
 • imprezy okolicznościowe tj.: Otrzęsiny, Dzień Chłopca, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Walentynki, Dzień Kobiet, Pożegnanie maturzystów, Dzień Dziecka


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie