Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Krakowskie Szkoły Artystyczne

ul. Zamoyskiego 52, 30-523 Kraków
tel. +48 12 656-17-26, fax +48 12 266-21-11
www:   http://www.ksa.edu.pl
e-mail:   ksa@ksa.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12249 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA ARTYSTYCZNEGO PROJEKTOWANIA UBIORU (SAPU)

- dyplom z tytułem projektant mody
- tryb dzienny
- tryb zaoczny
- nauka trwa 2,5 roku

FASHION COLLEGE IN ENGLISH
(dla polskich obywateli)

- szkoła dwuipółletnia
- tryb dzienny w języku angielskim

SZKOŁA CHOREOGRAFII

- dyplom z tytułem choreograf
- autorski program nauki
- tryb zaoczny
- szkoła roczna
 

SZKOŁA AKTORSKA SPOT

- dyplom z tytułem aktor oraz aktor scen
  muzycznych

- tryb dzienny
- tryb zaoczny
- dwa lata nauki są zaliczane do stażu aktorskiego wymaganego przez Państwową Komisję Egzaminacyjną Związku Aktorów Scen Polskich (ZASP)

SZKOŁA KREATYWNEJ FOTOGRAFII (SKF)

- dyplom z tytułem artysty fotografika
- tryb dzienny
- tryb zaoczny
- szkoła dwuletnia

SZKOŁA WNĘTRZ I PRZESTRZENI (SWP)

- dyplom z tytułem projektanta wnętrz
- tryb dzienny
- tryb zaoczny
- szkoła dwuletnia

SZKOŁA VISUAL MERCHANDISINGU (SVM)

- dyplom z tytułem projektanta
  i dekoratora wnętrz, specjalisty
  Visual Merchandisingu

- tryb dzienny
- tryb zaoczny
- szkoła dwuletnia

SZKOŁA KONSTRUKCJI UBIORU

- dyplom z tytułem: konstruktor odzieży
- tryb zaoczny
- szkoła półtoraroczna

Krakowskie Szkoły Artystyczne (KSA) istnieją od 1989 roku. Są to dwuletnie szkoły policealne, które kształcą słuchaczy w trybie dziennym i zaocznym. Szkoła posiada 2 siedziby w centrum historycznym Krakowa ze świetnie wyposażonymi pracowniami: krawiecką, biżuterii, nakryć głowy, malarską, dwoma pracowniami komputerowymi, studiem fotograficznym o pow. 160 m2 i dwoma wielostanowiskowymi ciemniami.

Obecnie KSA obejmują
  • Szkołę Aktorską SPOT
  • Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU)
  • Fashion College in English (dla polskich obywateli)
  • Szkołę Kreatywnej Fotografii (SKF)
  • Szkołę Wnętrz i Przestrzeni (SWP)
  • Szkołę Visual Merchandisingu (SVM)
  • Szkołę Choreografii
  • Szkołę Konstrukcji Ubioru

Rekrutację rozpoczynamy na początku każdego roku kalendarzowego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, czyli termin złożenia dokumentów i wpłaty wpisowego. Nie obowiązują ograniczenia wiekowe.

Wszystkie kierunki KSA są otwarte dla słuchaczy zagranicznych i co roku naukę podejmuje liczna grupa uczniów z całego świata.

Będąc słuchaczem Krakowskich Szkół Artystycznych masz możliwość bezpłatnego wyrobienia Karty ISIC, która uprawnia do wielu zniżek i rabatów w Polsce i na świecie.


Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru


Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru istnieje od 1994 roku. To szkoła mody o uznanej marce i najwyższych standardach kształcenia, realizowanych przez profesjonalną kadrę wykładowców w ramach nowoczesnego, autorskiego programu. Nadzór pedagogiczny nad działalnością szkoły sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szkoła wydaje dyplom z tytułem projektant mody, który wydawany jest także w wersji anglojęzycznej.

Słuchacze z Polski mogą również uczyć się w międzynarodowej grupie Fashion College, gdzie zajęcia odbywają się wyłącznie w języku angielskim.

Powszechnie ceniony dyplom jest przepustką do zatrudnienia w firmach odzieżowych całego kraju. Krakowska szkoła mody SAPU to wyjątkowy kurs kroju i szycia, jak również świetna szkoła i kurs stylizacji. SAPU to jedyna szkoła mody, w której słuchacze biorą nieodpłatnie udział w 4 wielkich pokazach semestralnych oraz w prestiżowym pokazie dyplomowym Cracow Fashion Awards.
Portfolio składające się z prac realizowanych na zajęciach co roku otwiera drogę absolwentom SAPU do kontynuacji nauki w najsławniejszych światowych uczelniach mody.
Program obejmuje prawie 30 przedmiotów (27-32 godzin tygodniowo). Przeważająca większość to zajęcia praktyczno-warsztatowe połączone z konsultacjami z wykładowcami. Patrz - prace studentów.


Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (Interior Design)

Szkoła prowadzona jest w systemie dziennym oraz zaocznym. Szkoła działa pod nadzorem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem projektanta i dekoratora wnętrz, który wydawany jest także w wersji anglojęzycznej, uwzględniający wymogi Unii Europejskiej. Już w trakcie nauki studenci mają okazję do podejmowania ciekawych zadań projektowych pod kierunkiem wykładowców, będących aktywnie działającymi projektantami. Szkoła zapewnia najwyższej klasy kadrę wykładowców oraz wdraża słuchaczy do pracy z wykorzystaniem nowoczesnych programów komputerowych (CorelDraw, Adobe Photoshop, 3D max). Dużym urozmaiceniem procesu kształcenia są szkolenia, które na zaproszenie szkoły realizują największe światowe koncerny zajmujące się projektowaniem mebli i wyposażenia wnętrz. Prace dyplomowe naszych absolwentów w wielu wypadkach wykonywane są na konkretne zlecenie kontrahenta wymagającego całościowego opracowania tematu.


Szkoła Visual Merchandisingu (Szkolenia Visual Merchandising)

Szkoła Visual Merchandisingu prowadzona jest jako kierunek w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Prowadzona jest w systemie dziennym oraz zaocznym. Szkoła działa pod nadzorem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wydaje dyplom z tytułem projektanta i dekoratora wnętrz, specjalisty Visual Merchandisingu, który wydawany jest także w wersji anglojęzycznej. Jest to pierwsza szkoła w Polsce kształcąca w kierunku kreatywnej prezentacji produktu. Program nauczania obejmuje oprócz zagadnień ściśle związanych z VM podstawy angielskiego, fotografii, mody oraz niezbędne do pracy programy graficzne (CorelDraw, Photoshop, 3DMax). Głównymi założeniami programu oprócz przekazania niezbędnych do pracy w visual merchandisingu wiadomości jest stymulowanie kreatywności słuchacza, rozwinięcie umiejętności pracy w zespole i zdolności organizacyjnych. Już w trakcie nauki studenci mają okazję do podejmowania ciekawych zadań projektowych pod kierunkiem wykładowców realizujących zlecenia dla firm odzieżowych i kosmetycznych.


Szkoła Kreatywnej Fotografii

Szkoła prowadzona jest w systemie dziennym oraz zaocznym. Szkoła działa pod nadzorem pedagogicznym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydaje dyplom z tytułem artysty fotografika, który wydawany jest także w wersji anglojęzycznej. Szkoła zapewnia do dyspozycji studentów studio o pow. 160m2 wyposażone w profesjonalne oświetlenie, ścianę bezhoryzontalną i kilka stanowisk do makrofotografii, dwie ciemnie z kilkunastoma stanowiskami. Do dyspozycji studentów jest także pracownia komputerowa (wyposażona w programy graficzne CorelDraw, Adobe Photoshop). Szkoła gwarantuje także nieodpłatny dostęp do studia i ciemni poza zajęciami w dużym wymiarze godzin do realizacji własnych projektów. Dostęp do modelek ze współpracującej ściśle ze szkołą agencji modeli. Oferujemy pomoc przy przygotowaniu portfolio. Zapewniamy organizację plenerów fotograficznych w kraju i za granicą.


Szkoła Aktorska SPOT

Szkoła Aktorska SPOT w Krakowie to jedyna dwuletnia szkoła policealna, której dwa lata nauki są zaliczane do stażu aktorskiego wymaganego przez Państwową Komisję Egzaminacyjną Związku Aktorów Scen Polskich (ZASP). Przedstawiciele ZASP przyjeżdżają na spektakl dyplomowy, jeżeli biorą w nim udział osoby zainteresowane zdawaniem tego egzaminu. Oznacza to, że po 2 latach nauki możesz stać się pełnoprawnym aktorem.

Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem aktor oraz aktor scen muzycznych, Nauka w Szkole Aktorskiej SPOT odbywa się w trybie dziennym (28-32 godziny lekcyjne tygodniowo) oraz zaocznym (20 zjazdów rocznie, 20-24 godziny w trakcie zjazdu). Autorski program, realizowany przez znakomitych aktorów i reżyserów otwiera drogę do pracy w teatrach w całym kraju.

Szkoła dysponuje własną sceną, salą baletową oraz studiem nagrań. Po ukończeniu naszej szkoły i stażu w teatrach nasi absolwenci z powodzeniem zdają Państwowy Eksternistyczny Egzamin Aktorski.


Szkoła Choreografii (Choreography School)

Od października 2013 roku SPOT oferuje nową roczną specjalizację choreograficzno-taneczną (zajęcia w trybie zaocznym), w oparciu o autorski program przygotowany przez Tomasza Gołębiowskiego, wybitnego choreografa, mającego na koncie Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym oraz współpracę z licznymi teatrami muzycznymi i dramatycznymi w Polsce i we Włoszech. Ilość miejsc ograniczona – 15 osób. Zajęcia w trybie zaocznym (20h/zjazd, 18 zjazdów w roku). Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem choreograf. Szkoła Choreografii współpracuje z Accademia Eurodanza 2000 w Messynie we Włoszech. Szkoła dysponuje własną salą baletową i salą teatralną oraz studiem nagrań i fotograficznym. Szkoła jest otwarta również dla studentów zza granicy.


Szkoła Konstrukcji Ubioru (Pattern making)

Nauka w szkole będzie trwać 1,5 roku. Program zajęć będzie realizowany w systemie zaocznym. Dla absolwentów SAPU proponujemy promocyjną cenę. Kurs jest przeznaczony dla osób posiadających podstawową znajomość konstrukcji ubioru. Osoby bez podstaw zapraszamy na wakacyjny kurs konstrukcji.
Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem: konstruktor odzieży.

Konstruowanie to praca nad funkcją i formą odzieży, rozwiązywanie kwestii technicznych, technologicznych‚ ergonomicznych, estetycznych. Nauka konstrukcji i modelowania w naszej szkole będzie polegać na wieloetapowej pracy, od koncepcyjnej fazy szkiców, poprzez szukanie odpowiedniej proporcji, linii, płaszczyzn, warstw, struktur po uzyskanie gotowego „dzieła” w postaci ubioru. Student pozna fazy powstawania, a właściwie przekształcania się rysunku konstrukcyjnego w obiekt – ubiór. Opracowany program kształcenia ma na celu przygotowanie absolwenta do samodzielnej pracy konstruktora, współpracy z projektantem, współpracy z konstruktorem (jeśli jest się projektantem) lub firmą odzieżową, obsługa programów komputerowych wspomagających pracę projektanta i konstruktora.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie