Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych

ul. Wyspiańskiego 5, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 812-44-29, tel. (33) 812-33-95
www:   http://zsgih.edu.pl
http://gastronom.edu.pl
e-mail:   zsgih@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 22627 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM NR 8 (4 lata)

- kelner
- technik żywienia
  i usług gastronomicznych

- technik technologii żywności
  kwalifikacja 1:
- Produkcja przetworów mięsnych
  i tłuszczowych

- Produkcja wyrobów cukierniczych
  kwalifikacja 2:

- Organizacja i nadzorowanie produkcji
  wyrobów spożywczych


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 8

- kucharz (3 lata)

Misja

ZSGiH jest szkołą, która odwołuje się do tradycji polskiego szkolnictwa zawodowego. Kształcimy młodzież w zawodach gastronomicznych. Prowadzimy klasy Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, w których uczniowie zdobywają wiedzę ogólnokształcącą i teoretyczną wiedzę zawodową. Sukcesywnie powiększamy bazę szkoleniową.

Praktyczna nauka zawodu odbywa się w zakładach gastronomicznych, hotelach i warsztatach szkolnych ZSGiH. Współpracujemy z blisko 60 podmiotami szkolącymi uczniów. Są to znane z dobrej kuchni eleganckie restauracje, popularne karczmy oraz nowoczesne stołówki. Wszyscy nasi uczniowie w toku kształcenia zapoznają się z gastronomią hotelową. Cenne doświadczenia zawodowe nabywają w hotelowych kuchniach, restauracjach, barach i kawiarniach. Poznają arkana profesjonalnej obsługi gastronomicznej bankietów, konferencji, seminariów i innych spotkań biznesowych i prywatnych, a także świadczenia usług cateringowych.

Uczniowie po skończeniu szkoły ponadgimnazjalnej zdają egzamin maturalny i egzamin zawodowy, a absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej zdają egzamin z praktycznej nauki zawodu.

Warsztaty szkolne

Szkoła organizuje uczniom zajęcia praktyczne w nowoczesnych WARSZTATACH SZKOLNYCH przy ul. Filarowej 50 na Sarnim Stoku w Bielsku-Białej oraz przy ul. Akademii Umiejętności 1a w budynku Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej.

W naszej placówce uczniowie zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Swoje kwalifikacje zawodowe oraz zamiłowanie do zawodu uczniowie pogłębiają biorąc udział w organizowanych przez Warsztaty Szkolne imprezach okolicznościowych, takich jak: bankiety, jubileusze, itd.

Niewątpliwym atutem Warsztatów Szkolnych jest prowadzona stołówka, z której posiłków (śniadania, obiady, kolacje) korzysta przede wszystkim młodzież zamieszkująca w pobliskim internacie oraz uczniowie ośrodka szkolno-wychowawczego

Jesteśmy szkołą
 • promującą takie cechy charakteru, jak: poszanowanie, tolerancję, życzliwość, dobro, sprawiedliwość, pracowitość i odpowiedzialność
 • pomagającą wszystkim uczniom w pełnym rozwoju ich zainteresowań i talentów
 • prowadzącą szeroki zakres działań lekcyjnych i pozalekcyjnych, dzięki którym nasi uczniowie zdobywają wiedzę oraz umiejętności pozwalające sprostać wyzwaniom dorosłego życia
 • zapewniającą równość szans i sprawiedliwość społeczną
 • wspierającą ducha partnerstwa między uczniami i nauczycielami, między rodzicami, a szkołą, między społecznością lokalną i szkolną
 • zapewniającą dobrze zorganizowane i atrakcyjne zajęcia
 • wspierającą pogląd, że kształcenie jest procesem trwającym przez całe życie
 • przygotowującą przyszłych fachowców dla szerokiej sieci usług gastronomiczno-handlowych i hotelarskich tak bardzo potrzebnych w turystycznym regionie Podbeskidzia
 • pozwalającą rozwijać pasje – nie tylko kulinarne

  Zajęcia pozalekcyjne
 • Koło Młodego Barmana
 • Koło Młodego Łasucha
 • koło carvingu
 • Koło Młodego Gastronoma
 • koło informatyczne
 • koło teatralne
 • koło fotograficzne z elementami grafiki komputerowej
 • koło muzyczne
 • zajęcia sportowe: aerobik, gry zespołowe, tenis stołowy, rekreacja ruchowa, siłownia, piłka nożna

Wizja szkoły
Wizją naszej szkoły jest harmonijne współdziałanie wszystkich organów szkoły i środowiska zmierzające do zapewnienia uczniowi warunków umożliwiających osiągnięcia pełnowartościowego członka społeczeństwa.

Absolwent naszej szkoły powinien stać się Europejczykiem XXI wieku, który poprzez poznanie i akceptowanie samego siebie, opanuje wiedzę i umiejętności pozwalające żyć w zjednoczonej Europie. Uczeń kończący szkołę będzie posiadał umiejętności zawodowe zawarte w charakterystyce absolwenta. Powinien opanować przynajmniej jeden język obcy, a absolwent Technikum Zawodowego dwa języki obce, umieć korzystać z wiadomości medialnych, posiąść umiejętność korzystania z informacji, być przygotowanym do kształcenia ustawicznego i zmiany zawodu, mieć podstawę do podjęcia nauki na wyższych uczelniach.

Rodzice są i będą pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami swoich dzieci. Wszechstronne zaangażowanie rodziców w życie szkoły jest jej priorytetem. Gwarantujemy prawidłowy przebieg informacji na linii szkoła - dom i partnerską współpracę.

Nauczyciele ZSGiH to zespół ludzi posiadający duży autorytet wśród młodzieży legitymujący się wysokimi kwalifikacjami umożliwiającymi realizację przyjętych w szkole programów edukacyjnych. Znajomość nowoczesnych teorii pedagogiczno-psychologicznych oraz stosowanie aktywnych metod nauczania są gwarancją kształtowania zbliżonego do ideału modelu absolwenta.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie