Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
LAtelier de Français - Szkoła Języka Francuskiego

ul. Chmielna 21 lokal 5, 00-021 Warszawa
tel. (22) 826-12-08, tel. (22) 826-69-37
www:   http://www.francuski.com.pl
e-mail:   biuro@francuski.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10108 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieWAKACYJNE JĘZYKOWE KURSY WE FRANCJI

- pobyty 1 lub 2 tygodniowe z intensywną
  nauką języka francuskiego poprzez
  konwersacje

 

SZKOŁA JĘZYKA FRANCUSKIEGO

- kursy języka francuskiego
 • ogólnego
 • konwersacyjne
 • specjalizacyjne (biznes, prawo, instytucje europejskie)
 • kurs "le français médical" - francuski medyczny

- na wszystkich poziomach zaawansowania
- dla wszystkich grup wiekowych
  (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy)

- kursy egzaminacyjne DELF, DALF
- matura z języka francuskiego - kursy
  przygotowujące do matury

- kursy zgodnie z wymogami ustalonymi
  przez Radę Europy

- kursy z wykorzystaniem multimedialnych
  technik nauczania

- kursy języka francuskiego dla firm

L`Atelier de Français to szkoła języka francuskiego, która powstała z myślą o najbardziej wymagających klientach. Przekraczając próg l`atelier odnajdujemy świat pełen autentycznego francuskiego klimatu. Szkołę stworzyła rodowita Francuzka, lektorka języka francuskiego z wieloletnim doświadczeniem

L`Atelier de Français to prawdziwy "warsztat" - kuźnia językowa. Na zajęciach wykuwamy solidne podstawy gramatyczne języka francuskiego, szlifujemy słownictwo i spawamy to wszystko razem naszą pasją do kultury.

To szkoła inna niż wszystkie, która sprawia, że nauka języka francuskiego jest nie tylko wyjątkowo skuteczna, ale też staje się unikalną przygodą z kulturą frankofońską. Szkoła mieści się w sercu Warszawy. Przytulne, klimatyczne wnętrze kamienicy braci Jabłkowskich, nawiązujące do mieszczańskiego stylu francuskiego, wprowadza kursantów w odpowiedni nastrój.

Razem z naszymi lektorami poznasz wszystkie tajemnice języka francuskiego, odkryjesz swój talent językowy i odbędziesz podróż wirtualną (a może prawdziwą) po krajach francuskojęzycznych. Skutecznie doradzamy i wspieramy Cię podczas nauki, przygotowujemy do egzaminów DELF i DALF.

Oferujemy wysoki poziom zajęć i komfortowe warunki do nauki, zatrudniamy znakomicie przygotowanych do pracy nauczycieli, zajęcia przygotowujemy tak, aby solidna nauka szła w parze z dobrą zabawą.

Pracujemy bardzo ciężko, ale jest także czas na rozrywkę - proponujemy konkursy piosenek francuskich, oglądanie filmów oraz wspólne wyprawy na imprezy kulturalne!

To nas wyróżnia:
 • specjalizacja w nauce języka francuskiego
 • dbałość o najwyższą jakość kształcenia
 • tańsze kursy w wybranych godzinach
 • wykorzystanie multimedialnych technik nauczania
 • profesjonalna kadra lektorska
 • szeroki wybór kursów na każdym poziomie zaawansowania
 • poziomy nauczania zgodne z wytycznymi Rady Europy
 • mała ilość uczniów w grupie: 4-8 osób
 • Francuskie Warsztaty Kulturalne
 • biblioteka literatury francuskiej
 • czytelnia prasy francuskojęzycznej
 • atrakcyjny system rabatowy dla stałych słuchaczy
 • wygodna lokalizacja w centrum Warszawy
 • możesz płacić przelewem, kartą, gotówką

Szkoła języka francuskiego L`Atelier de Français posiada certyfikat jakości PASE. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych - PASE powstało, aby ułatwić wszystkim, którzy chcą się profesjonalnie i skutecznie uczyć języków obcych wybór sprawdzonej i godnej zaufania szkoły językowej. Słuchacz wybierając szkołę językową ze znakiem Jakość PASE, w praktyce otrzymuje gwarancję profesjonalizmu i skuteczności nauczania. Znak Jakości PASE jest przyznawany tylko tym szkołom, które spełniają wysokie standardy nauczania i udowodniły to podczas inspekcji.

Oferowane przez nas kursy przygotowawcze do egzaminów DELF i DALF są dostosowane do europejskiego systemu kształcenia językowego wyznaczonego przez Radę Europy. Stworzone są w oparciu o program autorski i przygotowują słuchaczy do egzaminów: DELF B2, DALF C1, DALF C2. Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez lektorów, dla których język francuski jest językiem ojczystym.

Metodyka

W naszej szkole, kładziemy nacisk na nauczanie żywego języka jakim posługują się jego rodowici użytkownicy. Już od pierwszych zajęć zachęcamy do mówienia, nawet jeżeli z początku popełnia się błędy.

Komunikacja to w naszej szkole cel nadrzędny. Pragniemy nauczyć naszych uczniów sprawnego porozumiewania się w języku francuskim standardowym i potocznym w formie mówionej (np. jak zrobić zakupy, zamówić danie w restauracji, podyskutować o wydarzeniach społecznych czy kulturalnych) oraz pisemnej (np. zredagować e-mail, pozdrowienia z wakacji czy list motywacyjny).

Wszystko po francusku
W naszej szkole zajęcia prowadzone są po francusku. Nauka jest dostosowana do potrzeb i możliwości. W grupach początkujących lektorzy mówią powoli, starannie dobierają słowa i zwroty, gestykulują, używają ilustracji tak, aby nawet najbardziej niepewny siebie uczeń mógł wszystko zrozumieć. Językiem polskim posługuje się wyłącznie wtedy, gdy jest to naprawdę niezbędne. Na wyższych semestrach lektor mówi wyłącznie po francusku a wraz z nim coraz częściej i coraz lepiej używają go uczniowie.

Dwóch lektorów w jednej grupie
Grupom najwyżej zaawansowanym proponujemy ponadto tzw. system dualny, czyli naukę z dwoma lektorami, polskim i francuskim, jednocześnie. Lektor polski realizuje zajęcia poświęcone zagadnieniom gramatycznym i pracy z różnymi formami tekstów. Lektor francuski natomiast prowadzi zajęcia konwersacyjne.

Korzystamy z najlepszych i najnowszych podręczników do nauki języka przygotowanych zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Sprawdzamy umiejętności
Uczniowie, którzy kontynuują naukę w naszej szkole zdają na koniec semestru test (pisemny i ustny), którego wynik decyduje o zakwalifikowaniu na kolejny poziom. Oprócz tego w trakcie semestru piszą też 2-3 prace kontrolne.

Kandydaci muszą napisać specjalny test kwalifikacyjny i odbyć z egzaminatorem rozmowę w języku francuskim. To gwarantuje, że trafią do grupy na odpowiednim dla nich poziomie, a także pozwala zachować jednolity poziom uczniów w grupie.

SZKOŁA JĘZYKA FRANCUSKIEGO I NIE TYLKO...

Język francuski to o wiele więcej niż słownictwo i reguły gramatyczne. Ten język ma swoją duszę, swoje uroki i tajemnicze zakamarki, które można w pełni odkryć tylko poprzez kulturę.

Wychodząc z tego założenia wprowadzamy do naszych zajęć elementy dziedzictwa kulturowego krajów francuskojęzycznych: muzykę, literaturę, kino, codzienne obyczaje, mowę potoczną - kulturę we wszystkich swoich formach i odcieniach. L`atelier de français oferuje swoim kursantom m. in.:

 • bibliotekę literatury francuskiej
 • czytelnię prasy francuskojęzycznej
 • francuskie warsztaty kulturalne

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS

Zapisy na kursy prowadzimy w siedzibie szkoły przy ulicy Chmielnej 21, lok. 5 (wejście w bramie, obok "i coffee").

Jeżeli NIGDY nie miałeś/łaś styczności z językiem francuskim po prostu wybierz odpowiedni dla siebie termin kursu od podstaw i przyjdź do naszej siedziby, aby się zapisać.

W przypadku wcześniejszej nauki języka francuskiego zapraszamy Cię do naszej siedziby na krótką rozmowę w języku francuskim i napisanie testu, które pomogą nam dobrać kurs dopasowany do Twojego poziomu zaawansowania. Test należy napisać w siedzibie naszej szkoły, jednak wcześniej możesz orientacyjnie sprawdzić swój poziom zaawansowania wypełniając test on-line.

Istnieje możliwość zrobienia wstępnej rezerwacji. Jej czas zostanie precyzyjnie określony.

Podpisz z nami umowę oraz wpłać zaliczkę bądź opłać kurs w całości. Pozostałą kwotę wynikającą z podpisanej umowy, wpłać najpóźniej na siedem dni przed rozpoczęciem kursu. Zapraszamy Cię na kurs i zachęcamy do korzystania z przywilejów słuchaczy l`atelier de français (warsztaty kulturalne, zniżki do kina, konkursy).

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie