Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych nr 3

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Jaracza 5, 07-409 Ostrołęka
tel. (29) 764-38-52, (29) 766-52-00
www:   http://www.zsz3.ostroleka.pl
ZSZ nr 3 na Facebooku
e-mail:   zsz3oka@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 19754 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- ratownictwo medyczne - nowość -
  przedmioty rozszerzone: biologia, chemia,
  język angielski,

- klasa socjalna - przedmioty
  rozszerzone: język polski, język angielski,
  biologia

 

TECHNIKUM NR 3


SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

"Każdy uczeń ma talent, a szkoła umie go odkryć i rozwinąć."

W opinii naszych wychowanków szkoła jest przyjazna uczniom. Panuje w niej miła atmosfera. Uczy tu fachowa i sympatyczna kadra. Nasza szkoła dostosowuje kierunki kształcenia do potrzeb rynku.

Czasy wymagają obcowania z komputerem i Internetem. Mamy nowoczesną salę komputerową. Młodzież naszej szkoły korzysta z nowoczesnej hali sportowej, która pozwala na rozwój zainteresowań w wielu różnych dyscyplinach sportu w ramach Szkolnego Klubu Sportowego. Przy bibliotece znajduje się ogólnodostępna pracownia multimedialna wyposażona w kilka komputerów podłączonych do Internetu, drukarkę i skaner oraz kserokopiarkę, która umożliwia nauczycielom powielanie sprawdzianów a uczniom kopiowanie notatek i innych materiałów.


W naszej szkole działa wiele kół i organizacji. Uczniowie mogą aktywnie działać w Samorządzie Uczniowskim, Spółdzielni Uczniowskiej "Company", Klubie Wolontariusza, a także rozwijać pasje w kole informatyczno-fotograficznym "KADR" czy kole kulturoznawstwa. Na stronie internetowej szkoły znajduje się kącik języka angielskiego. Jest to strona, za pomocą której uczniowie mogą podszlifować lub też powtórzyć słownictwo oraz gramatyczne zagadnienia języka angielskiego obowiązujące na egzaminie maturalnym.

Spółdzielnia Uczniowska "COMPANY"
Powstanie spółdzielni uczniowskiej w szkole pozwala na rozwój ciekawej działalności, na przejawianie inicjatyw uczniowskich, a także jest ważnym ogniwem działania systemu szkolnego. Ciekawymi formami działalności spółdzielczości uczniowskiej są np.:

 • organizacja konkursów rysunkowych dla dzieci
 • olimpiad o tematyce spółdzielczej m. in. z okazji 100-lecia banków spółdzielczych oraz olimpiady z okazji Kongresu pod hasłem „Wiem wszystko o polskiej spółdzielczości”
 • corocznie organizowanych konkursów dla opiekunów SU – organizatorów turystyki i rekreacji w szkole
 • sejmików samorządowych SU
 • obozów, kolonii, zielonych szkół
 • pomocy dla dzieci domów dziecka, niepełnosprawnych, biednych itp


Szkoła organizuje czas wolny młodzieży i kształtuje nawyki kulturalnego spędzania czasu wolnego poprzez:

 • prowadzenie zajęć pozalekcyjnych rozwijających osobowość ucznia i jego zainteresowania
 • organizowanie zajęć rekreacyjno-sportowych
 • udział młodzieży w rajdach, biwakach i wycieczkach turystyczno-krajoznawczych
 • prowadzenie zajęć z uczniami wybitnie uzdolnionymi
 • prowadzenie zajęć wyrównawczych dla uczniów mających trudności z poszczególnych przedmiotów, organizowanie samopomocy koleżeńskiej

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Karta Szkolna, realizowanym przez Bank Zachodni WBK S.A. Podstawowym celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych, poprzez uniemożliwienie wstępu na ich teren osobom nieuprawnionym. Cel ten realizowany jest poprzez instalowanie w szkołach systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez zbliżeniowe karty prepaid. Karta Szkolna może pełnić jednocześnie wiele funkcji: klucza, identyfikatora szkolnego, karty bibliotecznej, biletu komunikacji miejskiej, a także elektronicznej portmonetki. Wszystkie koszty związane z realizacją projektu pokrywa Bank.


KOŁO INFORMATYCZNO - FOTOGRAFICZNE "KADR"

Nadrzędną ideą programu koła informatyczno - fotograficznego jest rozwijanie zainteresowań uczniów fotografią połączoną z grafiką komputerową.

Cele ogólne programu to rozwijanie kreatywności oraz twórczości ucznia; rozwijanie zainteresowań kulturą i pięknem własnego regionu; kształtowanie zamiłowania do fotografowania, wycieczek, wędrówek jako jednej z ciekawych form spędzenie czasu wolnego oraz jako źródła zdrowia i dobrego samopoczucia.

Koło fotograficzne wspomaga rozwój indywidualny talentów ucznia. Młodzież rozwija zainteresowania sztuką fotograficzną oraz nabywa umiejętności fotografowania. Uczy się podstawowych zasad posługiwania się komputerem i technologią informacyjną. Zachęca uczniów do zainteresowania się rosnącymi możliwościami zastosowań komputerów, technologii informacyjnej i urządzeń opartych na technice komputerowej.

Dzięki zajęciom uczeń rozwija uzdolnienia i zainteresowania informatyczne oraz fotograficzne. Na zajęciach młodzież uczy się wyszukiwania, gromadzenia, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł. Kładziemy nacisk na przestrzeganie przepisów określających zasady korzystania z oprogramowania i dostępnych danych oraz na poszanowanie własności intelektualnej.

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie