Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Filmowe z oddziałami dwujęzycznymi

przy Warszawskiej Szkole Filmowej

ul. Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa
tel. kom. 887 555-109
www:   http://www.liceumfilmowe.pl
Liceum Filmowe na Facebooku
e-mail:   sekretariat@liceumfilmowe.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 44783 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

W LICEUM FILMOWYM OFERUJEMY:

- klasy dwujęzyczne z językiem angielskim
  począwszy od klasy wstępnej

- klasy ogólnodostępne
- autorski program edukacji filmowej
   obejmuje specjaliności:
 • aktorską
 • filmową: reżyseria, montaż, sztuka operatorska

Przypominamy szkole - Liceum Filmowe z oddziałami dwujęzycznymi z siedzibą w Warszawie - o niezapłaconej fakturze nr 1394/2015 na kwotę 620zł+VAT za reklamę w serwisie szkolnictwo.pl. Płatność należy dokonać na konto wskazane zgodnie z wysłanym do szkoły duplikatem faktury.


Redakcja serwisu szkolnictwo.pl
"Jeśli chcesz zbudować statek, nie zbieraj ludzi, by rąbali drwa i ostrzyli narzędzia, ani też nie przydzielaj robót i nie rozdawaj zadań. Naucz ludzi tęsknoty za bezkresnym morzem."
Antoine de Saint-Exupery

Liceum Filmowe z oddziałami dwujęzycznymi to szkoła marzeń dla każdego młodego pasjonata sztuki filmowej i aktorstwa. Wszystkie klasy w naszym Liceum mają profil filmowy i rozszerzenia humanistyczne. Założona przy Warszawskiej Szkole Filmowej, jednej z trzech uczelni filmowych w Polsce, oferuje swoim uczniom autorski, wszechstronny program zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Oprócz kształcenia w zakresie przedmiotów ogólnokształcących proponujemy wiele zajęć związanych z aktorstwem, scenopisarstwem, reżyserią, montażem i fotografią.

Liceum Filmowe z oddziałami dwujęzycznymi przy Warszawskiej Szkole Filmowej zapewnia wysoki poziom i jakość kształcenia ogólnego, wspólnego dla wszystkich uczniów oraz kształcenia filmowego i językowego, realizowanego w grupach międzyoddziałowych. Liceum znajduje się pod auspicjami i korzysta z pomocy Narodowego Centrum Kultury.
Jest to pierwsza tego typu placówka w Polsce!

Największym atutem szkoły są nasi nauczyciele, którzy wspierają każdego ucznia, wierzą w jego możliwości i zachęcają do kreatywności. Są mistrzami i mentorami uczniów — lubią i rozumieją młodzież, mają doskonałe kwalifikacje i doświadczenie, są pasjonatami nauczanych przedmiotów! Przedmiotów związanych ze sztuką filmową uczą najwybitniejsi specjaliści i osobowości polskiego kina. Nauczyciele posiadają doskonałe kwalifikacje i doświadczenie: są wśród nich nauczyciele akademiccy oraz egzaminatorzy OKE.

Zgodnie z podstawą programową w pierwszych klasach prowadzimy wszystkie niezbędne przedmioty ogólnokształcące oraz zajęcia z edukacji filmowej. Już w pierwszej klasie następuje podział na specjalności - aktorską lub filmową.

Z uwagi na artystyczny i humanistyczny profil szkoły, realizujemy obowiązkowe rozszerzenia z języka polskiego i historii. Przedmioty te są niezbędne do pełniejszego rozumienia zajęć filmowych, do bardziej świadomego tworzenia szeroko pojętej sztuki filmowej.

Na wielu przedmiotach ogólnokształcących przemycamy wiedzę filmową, która przydaje się podczas realizacji projektów artystycznych. Przez pięć semestrów młodzieży towarzyszą zajęcia z edukacji filmowej w wymiarze: klasy pierwsze- 6 godzin, klasy drugie i trzecie 4 godziny tygodniowo. Do tego dochodzą warsztaty, wyjazdy i realizacja projektów filmowych. Zajęcia specjalistyczne prowadzą czynni zawodowo filmowcy, wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Autorski program edukacji filmowej, zawierający podstawy aktorstwa, scenariopisarstwa, reżyserii, historii filmu, sztuki operatorskiej, fotografii, grafiki komputerowej, montażu, multimediów, elementy gier komputerowych realizowany będzie zarówno w szkole, jak i w warunkach planu filmowego w pomieszczeniach Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Realizacja autorskich programów nauczania w ramach dodatkowych przedmiotów, warsztatów i zajęć pozalekcyjnych oraz dobór metod i form kształcenia umożliwia młodzieży nabycie podstawowych umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodów filmowych, wyposaża w kompetencje, umożliwiające realizację ich marzeń o pracy w szeroko pojętych multimediach. Programy te odpowiadają na zmiany zachodzące na świecie, gdzie nowoczesne formy komunikacji stają się rodzajem nowego, zrozumiałego dla wszystkich języka.

Z uwagi na artystyczny charakter naszej szkoły, przedmioty ogólnokształcące mają również stanowić uzupełnienie treści przekazywanych przez filmowców. Dlatego też przedmiotami prowadzonymi w zakresie rozszerzonym są język polski, historia. Taki pakiet da nie tylko rewelacyjne tło dla edukacji filmowej, ale i wykształcenie otwierające wiele możliwości po skończeniu liceum. Nasi absolwenci będą przygotowani do studiowania szeroko pojętej sztuki filmowej, ale i dowolnych uniwersyteckich studiów humanistycznych.

Liceum kładzie nacisk na edukację filmową poprzez:

 • kształcenie uczniów w profesjonalnych warunkach warsztatowych
 • realizację twórczości uczniów w dziedzinach audiowizualnych, w tym, sztuce filmowej. telewizyjnej, fotograficznej oraz aktorskiej
 • zaznajamianie uczniów z tendencjami rozwoju sztuki i kultury
 • rozwijanie zainteresowań sztuką i twórczością artystyczną. w tym szczególnie filmem i teatrem poprzez organizowanie m. in. szkolnych i międzyszkolnych warsztatów oraz festiwali
 • działanie na popularyzacji sztuki filmowej wśród społeczności lokalnej i regionalnej przy współpracy z instytucjami kultury, samorządem lokalnym oraz organizacjami pożytku publicznego

   Klasa dwujęzyczna
Klasa dwujęzyczna ma część lekcji prowadzoną w języku polskim i angielskim. Nie jest to język wykładowy, gdyż przygotowujemy do matury w języku polskim.

W chwili obecnej dwujęzyczne wprowadzenia z języka angielskiego:
 • w klasie pierwszej dwujęzycznej są na fizyce
 • w klasie drugiej na matematyce i historii

Nie mamy klasy zerowej. Do klasy dwujęzycznej przyjmujemy po dodatkowym egzaminie z języka angielskiego.

Nasza oferta jest dodatkowo wspomagana wyjściami do teatrów, na plany filmowe i telewizyjne. Mamy szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych:
 • zajęcia aktorskie
 • dotyczące filmu eksperymentalnego
 • noce filmowe
 • warsztaty historyczne - przygotowanie do olimpiady przedmiotowej
 • zajęcia informatyczne
 • obowiązkowy tygodniowy wyjazd filmowy
 • fakultety: matematyczny, polonistyczny, historyczny, filozoficzny

Pragniemy też uruchomić kolejne zajęcia:
 • poświęcone historii filmu, fotografii i kina
 • fotograficzne


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie