Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

w Lelkowie

Lelkowo 115, 14-521 Lelkowo
tel./fax. (55) 244-81-03
www:   http://www.zs-lelkowo.come-mail:   zs.lelkowo@op.pl
zs.lelkowo@neostrada.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4067 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA


GIMNAZJUM IM. ORŁA BIAŁEGO

- wykwalifikowana i kompetentna kadra pedagogiczna
- liczne imprezy i uroczystości organizowane
  przez szkołę

- sala sportowa

Wykwalifikowana kadra nauczycielska oraz miła atmosfera sprzyjają nauce i rozwojowi ucznia. Zespół Szkół mieści się w dwóch budynkach - w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Szkoła posiada nowoczesną halę sportową.

Wymiana młodzieży

W dniach 24 - 29 września 2006 roku trzech opiekunów oraz 15 uczniów Gimnazjum im. Orła Białego w Zespole Szkół w Lelkowie wyjechało do zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech - Gymnasium Burgdorf. Bardzo ciepło zostaliśmy przyjęci przez wszystkich poznanych mieszkańców Burgdorfu, uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrekcję szkoły. Na spotkanie zaprosił nas również burmistrz miasta. W gazecie lokalnej o naszej wizycie napisano m.in. "Goście z Polski przywieźli do Burgdorfu powiew świeżego powietrza"...

Do najciekawszych punktów wycieczki zaliczyć należy:

  • zwiedzanie urokliwych miast: Burgdorf, Celle, Hannover;
  • pobyt na basenie (Celle);
  • pobyt na stadionie w Hannoverze, oglądanie treningu drużyny piłki nożnej - reprezentacja Niemiec;
  • spacer po angielskich ogrodach - oglądanie dzieła Niki de Saint Phalle - krystaliczne groty, twórczyni znanej na całym świecie figury NANAS (Hannover);
  • wizyta w fabryce samochodów VW - zapoznanie z linią produkcyjną (Hannover).

W trakcie pobytu prowadziliśmy również rozmowy nad formą dalszych, szerszych kontaktów. Poczyniliśmy już pewne ustalenia. Uczniowie Gimnazjum w Lelkowie byli zachwyceni wyjazdem, wielu żałowało że wymiana trwała tak krótko. Przyjazd grupy niemieckiej do Lelkowa zaplanowano na maj 2007r.

Wyjazd do Zaporowa

W październiku uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej oraz klas pierwszych Gimnazjum Zespołu Szkół w Lelkowie wraz z opiekunami brali udział w zajęciach terenowych Nadleśnictwa Zaporowo. Celem wyjazdu było poznanie ścieżki przyrodniczo-leśnej, po której oprowadzał nas Antoni Czyż specjalista do spraw ochrony przyrody i edukacji przyrodniczo-leśnej. W bardzo ciekawy sposób wprowadził uczniów w świat przyrody, zwracając szczególną uwagę na rolę jaką odgrywa człowiek w ochronie środowiska. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych na ścieżce zdrowotnej. Miłym akcentem wycieczki było przygotowane przez pracowników nadleśnictwa ognisko, przy którym uczniowie mogli się wymienić wrażeniami z wyprawy. Dzięki takim wyjazdom dzieci wzbogacają swoją wrażliwość na otaczające je środowisko, pogłębiają wiedzę oraz próbują dostrzegać niektóre złe oddziaływanie człowieka.

Góra Grosza

W naszej szkole odbyła się zbiórka pieniężna pt. "Góra Grosza", w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele i ludzie chcący pomóc dzieciom z domów dziecka. Przez kilka dni wybrani uczniowie zbierali pieniążki w wioskach, w których mieszkają. Razem uzbieraliśmy niemałą "górkę" i zapewne pomogliśmy wielu dzieciom. Nasza szkoła jest otwarta na problemy innych osób i zawsze stara się pomóc, tak jak i w tym przypadku.

Stołówka

Na początku listopada w naszej szkole została otwarta stołówka szkolna, z której korzysta większość uczniów. Na potrzeby stołówki adaptowano dwie sale lekcyjne, zakupiono nowe meble i niezbędne akcesoria. Zarówno dzieci jak i rodzice są zadowoleni, że uczniowie mogą spożyć ciepły posiłek.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie