Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum nr 49

im. Stefana Starzyńskiego

ul. Smocza 19, 01-051 Warszawa
tel. (22) 838-11-05
www:   http://www.gimnazjum49.waw.pl
e-mail:   g49@gazeta.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9362 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM NR 49
oferuje klasy z rozszerzonym programem nauczania

- bogata oferta edukacyjna
- klasy z ciekawymi profilami

Nasza szkoła kształci młodzież w wieku od 14 do 16 lat. Przekazuje uczniom wiedzę, umiejętności niezbędne do życia w nowoczesnym świecie: Wypracowuje w uczniach:

 • wartości kształtujące postawę obywatela kraju, Europy i świata,
 • wiarę w siebie i własne możliwości,
 • przyzwyczajanie do aktywnego udziału w życiu społecznym,
 • umiejętność zbierania informacji i korzystania z nich,
 • umiejętności stosowania nowoczesnych technik multimedialnych.

Szkoła kładzie duży nacisk na to, aby nasi absolwenci kierowali się w życiu zasadami tolerancji oraz szacunku dla drugiego człowieka i wspólnego dobra. Aby byli odpowiedzialni rozważni i ciekawi świata. By rozwijali swoje predyspozycje i zdolności.

Nasza szkoła proponuje swoim uczniom:

 • naukę 2 języków obcych spośród:
  • angielskiego,
  • niemieckiego,
  • francuskiego,
  • hiszpańskiego,
 • realizację autorskich programów, pogłębiających wiedzę matematyczną i informatyczną,
 • wymianę oświatową i kulturalną z niemiecką szkołą w Munster,
 • bogatą ofertę zajęć dodatkowych,
 • opiekę pedagogiczną i psychologiczną,
 • obozy integracyjne dla klas pierwszych,
 • opiekę pielęgniarki.

Szkoła dysponuje:

 • dobrze wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi,
 • pracowniami komputerowymi ze stałym dostępem do Internetu,
 • salą gimnastyczną,
 • siłownią,
 • czytelnią, w której działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, a uczniowie mają możliwość skorzystania np. z drukarki i skanera,
 • stołówką,
 • sklepikiem.

NASZA OFERTA

Programy autorskie

W naszej szkole są realizowane następujące programy autorskie z matematyki, chemii i informatyki:
MG49 - program nauczania matematyki, jest realizowany na lekcjach matematyki w klasach matematycznych w wymiarze 6 godzin tygodniowo w każdym roku nauki (w gimnazjum są obowiązkowe 4 godziny matematyki tygodniowo).
eMatematyka - program nauczania matematyki, jest realizowany na lekcjach matematyki w klasach matematyczno-informatycznych w wymiarze 5 godzin tygodniowo w każdym roku nauki.
chemia z elementami ochrony środowiska - program nauczania chemii, jest realizowany na lekcjach chemii w klasach o profilu ekologicznym w wymiarze 5 godzin tygodniowo w ciągu całego cyklu nauczania ( obowiązkowe są 4 godziny chemii tygodniowo w ciągu całej nauki w gimnazjum).
Informatyka 2000 PLUS - program nauczania informatyki, jest realizowany na lekcjach informatyki w klasach informatycznych w wymiarze 2 godzin tygodniowo w każdym roku nauki, nauka trwa 2 lata.

Projekty

Nauczyciele wielu przedmiotów proponują uczniom prace długoterminowe, czyli projekty. Uczniowie wykonują je w grupach, a efekty swojej pracy przedstawiają na forum klasy lub szkoły. Dzięki tej metodzie nasi uczniowie uczą się zbierać i opracowywać informacje, a także trenują wystąpienia publiczne.

Po lekcjach

Nasi uczniowie lubią, by w szkole coś się działo, dlatego działa u nas kilkanaście pozalekcyjnych kół zainteresowań. Pod okiem nauczycieli uczniowie mogą rozwijać swoje indywidualne zainteresowania i pasje. Spotkania te aktywizują uczniów, wyzwalają w nich pomysłowość i inicjatywę. Dają także okazję do wykazania się tym uczniom, którzy na co dzień pozostają w cieniu koleżanek i kolegów wyróżniających się w nauce.
Nauczyciele przedmiotów humanistycznych prowadzą koła - dziennikarskie, teatralne, plastyczne, muzyczne, historyczne. Na tego typu zajęcia uczęszczają uczniowie wykazujący się talentem aktorskim, tanecznym, wokalnym itp. Przygotowywane przez młodzież spektakle zachwycają dojrzałą interpretacją utworów, werwą, humorem, a także staranną oprawą plastyczną i muzyczną.
Koła zainteresowań prowadzą również nauczyciele przedmiotów ścisłych - matematyki, informatyki, fizyki, biologii. Na zajęciach młodzież uczy się logicznego myślenia, rozwiązywania nietypowych zadań, projektowania stron internetowych. Uczniowie wykonują także interesujące doświadczenia i przygotowują poważne projekty.
Natomiast na licznych zajęciach sportowych z różnorodnych dyscyplin uczniowie mają możliwość zrelaksowania się. Wachlarz tych zajęć jest szeroki: ping pong, koszykówka, siatkówka, piłka nożna.

Wymiana z młodzieżą z Niemiec

Od 2003 roku nasz szkoła organizuje wymiany uczniów ze szkołą Schule auf der Aue z Munster koło Frankfurtu nad Menem. Co roku w październiku polscy uczniowie goszczą w swoich domach niemieckich uczniów, a w maju wyjeżdżają na rewizytę do Niemiec. Przez 10 dni młodzież z obu krajów poznaje szkołę, domy oraz kraj swojego kolegi. Program wymiany jest co roku bardzo atrakcyjny. Rano uczestniczymy w jednej lub dwóch lekcjach, a później wyjeżdżamy na wycieczki. Popołudnia zaś spędzamy w rodzinach, które organizują nam wolny czas. Celem wymiany jest przybliżenie uczniom kraju Unii Europejskiej, uświadomienie, jak ważna jest nauka języka obcego, nawiązanie przyjaźni z rówieśnikami, poznanie ich zainteresowań, kultury, szkoły oraz dnia codziennego. Pobyt w innym domu, z odmienną kulturą, obyczajami i językiem jest na pewno nowym i bardzo dobrym doświadczeniem. Dowodem na to są zawiązane podczas takiego pobytu przyjaźnie, które trwają nawet po zakończeniu programu wymiany.

Warsztaty aktorskie

Jak wiadomo, nie wszyscy mamy zdolności aktorskie. Ale zawsze można próbować! Taką okazję stwarzają warsztaty prowadzone przez Waldemara Obłozę, aktora znanego z seriali "Na Wspólnej" i "Miodowe lata". Warsztaty odbywają się w dwóch blokach tematycznych:
1. Groteska - na podstawie tekstu "Zielona Gęś" K.I.Gałczyńskiego
2. Antyczny patos - na podstawie tragedii "Antygona" Sofoklesa

W czasie zajęć uczniowie ogrywają scenki, interpretują teksty. Mają także okazję zauważyć, jak zmieniał się sposób gry aktorskiej od teatru antycznego do współczesności i jakimi warunkami musiał dysponować aktor na przestrzeni dziejów teatru. Prowadzący zajęcia stwarza taką atmosferę, że uczniowie chętnie grają zaproponowane im role, aktywnie je tworzą i co bardzo ważne są zadowoleni z zajęć.

Wyjazdy integracyjne

Pierwsze klasy rokrocznie na początku roku szkolnego wyjeżdżają na obozy integracyjne. Początkowo naszą bazą wypadową było Murzasichle, w ostatnich latach jest to Bukowina Tatrzańska.

Warsztaty językowe

Nasze drugie klasy biorą udział w warsztatach językowych w Londynie. Corocznie organizują je nauczycielki języka angielskiego. Uczestnicy wyjazdu poznają zabytki stolicy Anglii m.in. Westminster, Buckingham Palace, Tower of London, Windsor i Hampton Court oraz szlifują umiejętności językowe podczas rozmów ze swoimi angielskimi gospodarzami.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie