Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Zygmunta Nowakowskiego

Trzęsówka 231, 36-106 Trzęsówka
tel. (17) 283-73-91, tel./fax (17) 744-49-90
www:   http://zs.trzesowka.org
e-mail:   zstrz@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13569 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- oddział przedszkolny
- nauka języka angielskiego od klasy "0"
- konkursy, imprezy i uroczystości szkolne
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
- Szkolna Izba Pamięci
- opieka w świetlicy
- dbałość o wszechstronny rozwój
  uczniów

- aktywne metody pracy
- miła i przyjazna atmosfera

Szkoła Podstawowa w Trzęsówce a wcześniej Zespół Szkół w Trzęsówce (Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Nowakowskiego i Gimnazjum im. Jana Pawła II) od ponad dwóch stuleci kształci i wychowuje pokolenia młodzieży.

Obwód szkolny obejmuje uczniów zamieszkałych w miejscowości Trzęsówka, bazą lokalową jest zaś dotychczasowy budynek szkoły podstawowej. Grono pedagogiczne dba o poprawę wyników nauczania podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Życie kulturalne szkoły, odbywa się też poprzez organizację akademii szkolnych z okazji rocznic patriotycznych i akademii okolicznościowych. Od kilku lat odbywa się Festiwal Teatrów, Widowisk, Przedstawień i Kabaretów Gminy Cmolas, który zapoczątkowali kiedyś w latach przedwojennych nauczyciele miejscowej szkoły, w ramach tzw. popisów szkolnych. Tradycją stało się uroczyste świętowanie Dnia Seniora i Dnia Matki. W ostatnich trzech latach została odnowiona, i stale wzbogaca się o nowe eksponaty, izba muzealna, której zadaniem jest pielęgnowanie lokalnych tradycji.

W życiu szkoły uczestniczą aktywnie organizacje: Samorząd Szkolny, Szkolne Koło PCK, Szkolny Klub Europejski, odradzająca się drużyna harcerska oraz Uczniowski Klub Sportowy będący kontynuacją dawnego SKS`u. Klub zrzesza uczniów o zamiłowaniach sportowych, przygotowuje ich do zawodów, bierze udział w rozgrywkach sportowych oraz pozyskuje nowy sprzęt do ćwiczeń z zakresu wychowania fizycznego. Uczniowie Zespołu Szkół odnoszą znaczne sukcesy w zawodach sportowych na szczeblu gminy, powiatu, a nawet województwa. Młodzież szkolna bierze udział w konkursach interdyscyplinarnych, przedmiotowych oraz wewnątrzszkolnych.

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Nasi uczniowie od lat odnoszą sukcesy w nauce i sporcie. Nasi uczniowie uczestniczą z powodzeniem w wielu konkursach. Integruje rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia. Oferujemy uczniom możliwość uczestnictwa w licznych zajęciach dodatkowych

Na zajęciach pozalekcyjnych (nieodpłatnych) nauczyciele przygotowują uczniów do zawodów sportowych, odbywają się próby przedstawień na Festiwal Teatrów, próby akademii szkolnych oraz spotkania członków organizacji młodzieżowych.

Festiwal Teatrów w Trzęsówce to cykliczne przedsięwzięcie skupiające grupy teatralne z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów na jednej scenie przez kilka niedziel na przełomie listopada i grudnia. Co roku kilkanaście przedstawień, blisko 200 aktorów oraz ogromne zaangażowanie nauczycieli i miłośników teatru bawi publiczność przed sceną oraz dokonuje ogromnego spektaklu organizacyjnego za kulisami by tuż po nowym roku, na wspaniałej gali, dzielić wspólnie radość z wyróżnień, tytułów i nagród.

Uczniowie mogą poszerzać wiadomości korzystając z pracowni komputerowej z dostępem do Internetu. Szkoła współpracuje z redakcją „Ambarasika”, dodatku do miesięcznika „Ziemia Kolbuszowska”, poszerza wiadomości z zakresu UE na bieżąco zapoznając się m. in. z treścią „Małego Europejczyka”.


Izba pamięci
Szkolna izba pamiątek historycznych stanowi bardzo ważny element dziedzictwa kulturowego (materialnego i duchowego) zawiera ślady – świadectwa przeszłości naszej miejscowości, zarazem regionu i kraju. Izba jest celem wycieczek młodzieży z okolicznych szkół, miejscem, do którego nasi uczniowie i społeczność lokalna zaglądają z sentymentem, jest wreszcie autentycznym widokiem dawnych dziejów na lekcjach muzealnych przeprowadzanych przez nauczycieli z klas starszych i najmłodszych.

Izba cały czas jest wzbogacana w nowe zabytki historyczne, rośnie liczba uczniów zainteresowanych historią. Zachęcamy osoby, mające w domu jakiekolwiek pamiątki historyczne, do przekazywania ich na rzecz szkoły; będą służyły przyszłym pokoleniom.

Świetlica
Zapraszamy uczniów i rodziców do korzystania ze świetlicy szkolnej.
Celem świetlicy szkolnej jest organizowanie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych dla dzieci rodziców pracujących.
Świetlica jest czynna w godzinach 7:00-16:00.
Zapisy do świetlicy u wychowawcy świetlicy na podstawie kart zgłoszeń.

Baza dydaktyczna:
  • sale lekcyjne z niezbędnym wyposażeniem
  • biblioteka
  • pracowania komputerowa z dostępem do Internetu
  • obiekt sportowy
  • świetlica
  • szatnia
  • stołówkę

GALERIASerdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie