Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi

ul. G. Narutowicza 122, 90-145 Łódź
tel./fax (42) 631 98-48, tel. kom. 784 207-390
www:   http://www.nowoczesnaszkola.edu.pl
ZSiPONTWŁ na FB
e-mail:   szkola@nowoczesnaszkola.edu.pl
sekretariat@nowoczesnaszkola.edu.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 32228 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieOFERUJEMY BEZPŁATNE KSZTAŁCENIE W KIERUNKACH POSZUKIWANYCH NA RYNKU PRACY:


KURSY KWALIFIKACYJNE Z OBSZARÓW KSZTAŁCENIA:

 

KURSY KWALIFIKACYJNE Z OBSZARÓW KSZTAŁCENIA:

O NAS

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi to placówka Samorządu Województwa Łódzkiego w skład której wchodzi powołane we wrześniu 2013 roku Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi wraz z istniejącą od 2007 roku Publiczną Policealną Szkołą Nowoczesnych Technologii dla Dorosłych w Łodzi oraz filiami w Piotrkowie Trybunalskim, w Radomsku i w Kutnie. Jesteśmy jedną z niewielu placówek specjalizujących się w kształceniu zawodowym osób dorosłych z Łodzi i regionu. Naszą pasją jest kształcenie w kwalifikacjach, na które istnieje zapotrzebowanie na rynku pracy i przygotowywanie słuchaczy do wykonywania przyszłych zadań zawodowych. Oferujemy kształcenie w zawodach poszukiwanych na rynku pracy.

Nauka w Zespole to nauka w formie szkolnej oraz w formie pozaszkolnej – kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Obie formy kształcenia są bezpłatne i dają możliwość uzyskania tytułu technika.

Wszyscy nasi słuchacze mogą zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe lub podnieść już nabyte, aby zmienić profil zatrudnienia zgodnie z wymogami rynku pracy, przez co stają się bardziej mobilni zawodowo. Wykorzystując nowoczesną bazę techniczną i dydaktyczną kształtujemy umiejętności praktyczne, realizując kształcenie w systemie modułowym i dualnym - rekomendowanych przez Unię Europejską, w których cele kształcenia i materiał nauczania wynikają z przyszłych zadań zawodowych. Przygotowując ucznia do określonego zawodu zwracamy uwagę głównie na realizację zadań zbliżonych do tych, które są wykonywane na stanowisku pracy.

Zajęcia odbywają się kilku systemach:
  • stacjonarnym (3 dni w tygodniu),
  • dualnym (3 dni w szkole, 2 dni w zakładzie pracy)
  • zaocznym (zjazdy co 2 tygodnie),

Proces kształcenia i uczenia się ukierunkowany jest na osiąganie konkretnych, wymiernych rezultatów, w formie ukształtowanych umiejętności intelektualnych i praktycznych, które umożliwiają wykonywanie określonego zakresu pracy w zawodzie. Dysponujemy nowoczesną bazą techniczną i dydaktyczną oraz wysoko wykwalifikowaną kadrą nauczycielską.

W swojej pracy preferujemy aktywizujące metody nauczania, wyzwalając aktywność, kreatywność i zdolność do samooceny. W takim układzie nauczyciel staje się doradcą, partnerem oraz projektantem procesu dydaktycznego. Realizowane programy nauczania posiadają elastyczną strukturę, można je modyfikować i uzupełniać, nie burząc całościowej konstrukcji, a jedynie dostosowując treści do zmieniających się potrzeb rynku pracy, rozwoju nauki i technologii oraz predyspozycji słuchacza.

Proponowana przez nas forma zajęć zwiększa efektywność kształcenia, co jest szczególnie ważne w szkołach dla dorosłych, do których niejednokrotnie trafiają osoby mające dłuższą przerwę w nauce.

Jako szkoła zawodowa bardzo duży nacisk kładziemy na bieżącą analizę rynku pracy poprzez współpracę z Wojewódzkimi i Powiatowymi Urzędami Pracy oraz czołowymi przedsiębiorstwami województwa łódzkiego.

Wśród wielu partnerów, którzy aktywnie uczestniczą w poszerzeniu oferty edukacyjnej Centrum należy wymienić następujące firmy: Haering Polska, Ceramika Paradyż, Procter & Gamble, ABB, B/S/H, Coko-Werk, Mecalit, Wirthwein i wiele innych firm prężnie działających na współczesnym rynku.

W celu zapewnienia słuchaczom wysokiego poziomu zajęć, współpracujemy również z placówkami oświatowymi: Politechniką Łódzką, Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 w Łodzi oraz Zespołem Szkół Samochodowych w Łodzi, które dysponują odpowiednio wyposażonymi pracowniami, przygotowanymi do realizowania poszczególnych jednostek modułowych.

Wśród wielu partnerów, którzy aktywnie uczestniczą w poszerzeniu oferty edukacyjnej Centrum należy wymienić następujące firmy: Haering Polska Sp. z o.o., FON SKB, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Sto-ispo Sp. z o.o., B/S/H, FESTO Sp. z o.o., ASCO NUMATICS Sp. z o.o., TEM, Ceramika Paradyż Sp. z o.o.,Wirthwein Polska Sp. z o.o., ABB ELTA, P&V Sp. z o.o., Coko - Werk Polska Sp. z o.o., Mecalit Polska Sp. z o.o., Procter & Gamble, Panta Plast Sp. z o.o., Bilplast Sp. z o.o. i inne.


Zespół szkolnych doradców zawodowych jest ważnym elementem w procesie edukacji, rekrutacji i promocji placówki. Realizując zakres swoich obowiązków i dbając o to, aby szkoła spełniała swoje funkcje oraz na bieżąco reagowała na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku pracy doradcy zawodowi udzielają informacji i pomocy słuchaczom w zakresie:
  • rozpoznawania rynku pracy pod kątem posiadanych przez słuchacza preferencji i predyspozycji zawodowych
  • planowania (kontynuacji) ścieżki zawodowej oraz dalszej ścieżki edukacyjnej
  • przybliżenia (poznania) metod i technik poszukiwania zatrudnienia
  • praktycznego opracowania (wraz z zainteresowanym) życiorysu zawodowego oraz listu motywacyjnego
  • pomocy w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie