Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Technicznych

im. Tadeusza Kościuszki

ul. Mickiewicza 67, 37-300 Leżajsk
tel. (17) 240-61-07, fax (17) 240-61-10
www:   http://www.zst.lezajsk.pl
e-mail:   szkola@zst.lezajsk.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14682 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

TECHNIKUM Nr 1 (4 lata)

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA Nr 1

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku to placówka, która przez cały okres swego istnienia swoją ofertę edukacyjną przygotowywała zgodnie z oczekiwaniami lokalnego środowiska oraz stosownie do potrzeb rynku pracy.

W ZST można też zdobyć wykształcenie w Akademii Lokalnej CISCO. Przygotowuje ona słuchaczy do uzyskania międzynarodowych certyfikatów CCNA potwierdzających umiejętności projektowania, budowy i administracji sieci komputerowych. Szkolenia prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu sieciowego firmy CISCO, stosowane jest również technologia nauczania z wykorzystaniem Internetu – e-learning. Po każdym semestrze słuchacze uzyskują certyfikat wystawiany przez firmę CISCO.

Szkoła stale zwiększa swą ofertę edukacyjną, dostosowuje się do potrzeb rynku pracy, rozszerza bazę lokalową, pracownie wyposażane są w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

10 czerwca 2005 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczystość wręczenia przez Dyrektora Jednostki Certyfikującej TUV Rheinland InterCert Kft certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001:2000 w zakresie świadczenia i rozwoju usług edukacyjnych na poziomie ponadgimnazjalnym oraz w zakresie szkoleń zawodowych.

Rezultatem wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością jest większa efektywność pracy, a także wzrost odpowiedzialności, motywacji i zaangażowania pracowników. Zespół Szkół Technicznych jest placówką edukacyjną działającą bardzo prężnie, dlatego chętnie wybierają go absolwenci gimnazjów poszukujący szkoły nowoczesnej, przyjaznej dla ucznia.

Baza szkoły
Szkoła dysponuje
 • salami lekcyjnymi
 • pracowniami komputerowymi
 • pracowniami specjalistycznymi, m.in. obrabiarek sterowanych numerycznie, samochodową, mechatroniki, elektryczna i elektroniczną, gastronomiczną
 • warsztatami szkolnymi
 • szkolnym ośrodkiem nauki jazdy

Warsztaty szkolne i stacja diagnostyczna prowadzą nie tylko działalność dydaktyczno-wychowawczą, ale również działalność produkcyjno-usługową.

Pracownie komputerowe pracują w najnowszych systemach operacyjnych z pełnym dostępem do Internetu. Szkoła posiada własny serwer nowellowy i internetowy. Jako jedna z nielicznych szkół posiada pracownię CNC wyposażoną w obrabiarkę sterowaną komputerowo. Jako pierwsza szkoła w województwie posiadała tablice interaktywną.

Szkoła dysponuje jednym z najnowocześniejszych kompleksów sportowych w województwie. W jego skład wchodzą: pełnowymiarowa sala gimnastyczna, mała sala gimnastyczna, siłownia oraz boiska sportowe na terenie szkoły.

Uczniowie mają do dyspozycji bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę szkolną (ok. 18 tys. woluminów), skomputeryzowaną czytelnię z dostępem do Internetu. Do materiałów bibliotecznych zaliczyć trzeba również płyt CD z programami multimedialnymi, kasety video i kasety magnetofonowe. Biblioteka współpracuje z redakcją gazetki szkolnej Ekspres Szkolny. Uczniowie z Klubu Przyjaciół Biblioteki prowadzą kronikę biblioteki. W grudniu 20101 roku biblioteka „wzbogaciła się” o nowy sprzęt audio, zakupiony w celu umożliwienia uczniom odsłuchiwania audiobooków zawierających nagrania literatury w interpretacji wybitnych polskich lektorów. W tym celu został stworzony Klub Miłośników Literatury, a do biblioteki zakupiono lektury szkolne w formie audiobooków.

Bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły zwiększa monitoring wielu kamer.

Szczególny nacisk kładziemy na:
 • wysoki poziom kształcenia teoretycznego i praktycznego wdrażający uczniów do samodzielnego rozwiązywania postawionych przed nimi problemów
 • spełnienie wymagań i zadań stawianych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Powiat Leżajski będący organem prowadzącym szkołę oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty sprawującego nadzór pedagogiczny
 • kształtowanie twórczego myślenia uczniów pozwalającego na realizację ich pasji, zdolności i zainteresowań oraz sprostanie wymogom rynku pracy,
 • kształtowanie pożądanych społecznie cech osobowości takich jak: godność osobista, patriotyzm, wartości chrześcijańskie, znajomość i szacunek dla historii, odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych
 • przygotowanie ucznia do życia rodzinnego i społecznego we współpracy z domem rodzinnym i wyspecjalizowanymi instytucjami
 • zapewnienie psychicznego i fizycznego bezpieczeństwa uczniów
 • wdrażanie nowych kierunków kształcenia zgodnych z potrzebami rynku pracy
 • systematyczne podnoszenie kwalifikacji merytorycznych i interpersonalnych pracowników

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie