Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Stefan Raab

Stefan Raab

Stefan Raab

Stefan Konrad Raab (ur. 20 października 1966 , Kolonia ), niemiecki prezenter telewizyjny, wieloletni gospodarz programu telewizyjnego tv total (nadawanego w telewizji Pro7 ), w którym gościł m.in. znanych piosenkarzy i aktorów. Wcześniej współpracował z telewizją muzyczną VIVA . Jest także piosenkarzem, startował w eliminacjach niemieckich festiwalu Eurowizji, w konkursie 2000 zajął 5. miejsce z piosenką Wadde hadde dudde da?, a w 2004 Max Mutzke zajął 8. miejsce z piosenką Raaba Can't wait untill tonight. Max Mutzke wcześniej był zwyciężcą w zorganizowanym przez Raaba programie SSDSGPS (Stefan sucht den Super-Grand-Prix-Star), będącym swego rodzaju parodią niemieckiej edycji programu Idol (nazwanej w Niemczech DSDS – Deutschland Sucht den Super-Star).

Jedną z piosenek Raab poświęcił selekcjonerowi piłkarskiej kadry Niemiec Bertiemu Vogtsowi . Jego piosenka "Płot z siatki drucianej" znalazłą się na pierwszych miejscach list przebojów w Niemczech i Austrii, i osiągnęła status wielokrotnej złotej płyty. Na listy przebojów dostała się też piosenka Ho Mir Ma Ne Flasche Bier (Podaj mi butelkę piwa), zmiksowana przez Raaba z nagranego przypadkiem zdania wypowiedzianego przez ówczesnego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera . Zaśpiewał również z heavymetalowym zespołem Manowar piosenkę otwierającą koncert. W tv total często demonstruje swoją sprawność fizyczną, np. boksował przeciwko zawodowej zawodniczce, w studiu pokonywał gości w zjeżdżaniu po poręczy. Prowadzi też cykl programów Schlag den Raab (Pokonaj Raaba), w którym kandydaci, wyłonieni w eliminacjach i w telefonicznym głosowaniu widzów, mierzą się z nim w konkurencjach wymagających zarówno sprawności fizycznej, jak i umysłowej.

W roku 2005 Stefan Raab otrzymał prestiżową niemiecką nagrodę telewizyjną Adolf-Grimme-Preis za odkrywanie i wspieranie młodych talentów w programie SSDSGPS. W roku 2007 został lauretaem nagrody Deutsche Fernsehpreis, przyznawanej przez największe niemieckie stacje telewizyjne, za program Schlag den Raab.

Stefan Raab mówi czasem kolońską gwarą Kölsch, np. uczył w swoim programie Kylie Minogue kilku zwrotów.


Inne hasła zawierające informacje o "Stefan Raab":

Mieszko II Lambert ...

Guwernantka ...

XVI wiek ...

1408 ...

Szkoci ...

1398 ...

1749 ...

1411 ...

1362 ...

1361 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Stefan Raab":

056. Państwa Europy i ich mieszkańcy – część 1 (plansza 8) ...

229 Stosunki państwo-Kościół w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (plansza 3) ...

230a Kryzysy ideologiczne, gospodarcze i społeczne w Polsce Ludowej (plansza 8) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie