Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Nr 81 SGH

al. Niepodległości 162 pok. 467 (bud. główny - III p.), 02-554 Warszawa
tel./fax (22) 564 78-13, tel. kom. 664 359-112
www:   http://www.liceumsgh.pl
Liceum SGH na Facebooku
e-mail:   sekretariat@liceumsgh.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 15855 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasy liczą po ok. 20 osób, część zajęć
  prowadzona jest w kilkuosobowych
  grupach

- wyjazdy integracyjne oraz edukacyjne
- system stypendiów naukowych dla
  osób osiągających wyróżniające się wyniki
  w nauce

- język angielski (6 godz. w tygodniu)
- drugi język – do wyboru: niemiecki albo
  hiszpański (4 godz. w tygodniu)

- przedmioty nauczane na poziomie
  rozszerzonym: matematyka, geografia,
  historia i wos

Misja Szkoły

Jesteśmy Szkołą, która dąży do tego, aby być Szkołą o charakterze elitarnym ze względu na poziom i jakość kształcenia. Pragniemy tak przygotować naszych uczniów, aby sprostali wymaganiom współczesnego świata – dobrze znali języki obce, potrafili sami zdobywać i wykorzystywać potrzebną wiedzę, byli dobrze przygotowani do studiowania i dostali się na wymarzony kierunek studiów, na którym będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Misją szkoły jest otoczenie opieką rozwoju intelektualnego każdego z uczniów, jego zamiłowania do nauki, a także ukształtowanie osobowości.
Dbamy o rozwijanie wiedzy oraz wrażliwości ekonomiczno-społecznej młodzieży, kształcenie umiejętności rzetelnej pracy oraz rozwijanie inicjatywy przedsiębiorczości i odpowiedzialności wobec społeczeństwa.

Jesteśmy szkołą kameralną i bezpieczną, w której znamy swoich uczniów i każdego z nich traktujemy indywidualnie.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Nr 81 SGH rozpoczęło funkcjonowanie jako jednostka organizacyjna Szkoły Głównej Handlowej. Od 1 września 2006r. nastąpiła zmiana w strukturach organizacyjnych liceum, w wyniku których prowadzenie liceum przejęła Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Fundacja została powołana w 2000 roku przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Celem Szkoły jest rozwijanie wiedzy oraz wrażliwości ekonomiczno-społecznej młodzieży. Program dydaktyczno-wychowawczy przyjmuje za podstawę naczelne wartości określone w misji SGH, to znaczy - kształcenie umiejętności rzetelnej pracy - rozwijanie inicjatywy przedsiębiorczości oraz samorządności i odpowiedzialności wobec społeczeństwa.

O Nas

Zapraszamy absolwentów gimnazjów do naszego Liceum. Aby zobaczyć naszą szkołę i dowiedzieć się, jaki jest program nauczania i zasady przyjęć do pierwszej klasy, zapraszamy na dni otwarte, czyli spotkania z kandydatami.

Liceum oferuje następujące przedmioty realizowane według programu rozszerzonego: matematyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, język angielski. Język angielski jest językiem kontynuowanym. Jako drugi język obcy uczniowie mogą wybierać spośród języków: niemiecki, hiszpański (uruchomienie klasy z innym wybranym językiem uzależnione jest od zgłoszeń kandydatów do liceum).

Program nauczania w naszej szkole obejmuje w 3. letnim cyklu kształcenia:
  • 18 godz. język angielski (6 godz. w tygodniu),
  • 12 godz. drugi język - niemiecki albo język hiszpański (4 godz. w tygodniu).

Łączna liczba godzin nauczania:
  • języków obcych nowożytnych - 30 godz.
  • matematyki - 20 godzin (w klasach I i II - po 6 godz., w klasie III - 8 godz.)
  • geografii - 13 godz.
  • historii - 13 godzin (w klasie II i III historia lub geografia do wyboru)

Informacje dodatkowe
Młodzież wyjeżdża na wycieczki integracyjne, wyjazdy studialne za granicę, treningi przedsiębiorczości, a w wakacje na obóz językowy do Wielkiej Brytanii. Uczniowie uczestniczą w ważnych wydarzeniach Uczelni, np. w Inauguracji Roku Akademickiego, w spotkaniach z przedstawicielami życia gospodarczego i politycznego z kraju i zagranicy goszczącymi w SGH.

Gwarantem wysokiego poziomu przekazywania wiedzy są nauczyciele, będący w większości nauczycielami akademickimi SGH, w tym lektorzy języków obcych, wykładowcy matematyki, geografii, historii, przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie, a także nauczyciele renomowanych liceów warszawskich.

Nasze osiągnięcia
Szkoła posiada system stypendiów naukowych dla osób osiągających wyróżniające się wyniki w nauce.

Do osiągnięć szkoły należy m.in.: tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady Języka Niemieckiego i Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz uczestnictwo uczniów w etapie okręgowym olimpiad: j. niemieckiego, angielskiego, francuskiego, historii, geografii, WoPiŚW.

W rankingu NAJLEPSZE NIEPUBLICZNE LICEA W POLSCE opublikowanym przez czasopismo WPROST w dniu 4.01.2009r. nasze Liceum zajęło 4. miejsce.

W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 opublikowanym przez Perspektywy – styczeń 2014 – nasze liceum zajęło:
- 14. miejsce wśród liceów warszawskich w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2014
- 40. miejsce wśród liceów w całej Polsce (2014)

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH w Warszawie znalazło się wśród 100 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2014".
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie