Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

w Mszczonowie

ul. Ługowa 13, 96-320 Mszczonów
tel. (46) 857-10-22, tel./fax (46) 857-12-55
www:   http://www.zs-mszczonow.edu.pl
e-mail:   sekretariat@zs-mszczonow.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12963 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

TECHNIKUM (4 lata)

- technik architektury krajobrazu
- technik spedytor
- technik ogrodnik
- technik hotelarstwa z innowacją
  "animator czasu wolnego w hotelu"

- technik ekonomista z innowacją
  "edukacja prawno-policyjna"

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(klasa wielozawodowa, 3 lata)

Tradycje szkolnictwa rolniczego na terenie Mszczonowa sięgają 1960 roku. Uzyskane w szkole (technikum) wykształcenie daje możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych pozwalających prowadzić działalność z zakresu rolnictwa i przetwórstwa rolniczego po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Szkoła zatrudnia nauczycieli z wysokimi kwalifikacjami i przygotowaniem zawodowym.

Baza dydaktyczna:
  • pracownie przedmiotów zawodowych
  • pracownia biologiczna
  • pracownie języków obcych
  • pracownia komputerowa, multimedialna
  • pracownia matematyczna
  • pracownie humanistyczne
  • siłownia, sala gimnastyczna
  • biblioteka z czytelnią
Języki nauczane w szkole:
  • angielski, niemiecki, rosyjski

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej realizują projekt unijny "Wiedza i praktyka sukcesem na rynku pracy". Uczniowie Zespołu Szkół w Mszczonowie realizują projekt "Kompetencje zawodowe drogą do sukcesu".


Nasza kadra pedagogiczna składa się z nauczycieli doświadczonych w swojej pracy, którzy nie boją się nowych czy trudnych wyzwań. Nauczyciele wprowadzają do swojego harmonogramu pracy nowoczesne i innowacyjne metody nauczania. Między kadrą a młodzieżą panują partnerskie stosunki oparte na wzajemnym szacunku, zaufaniu oraz wspólnym celu, którym jest poszerzanie wiedzy, a także zdobywanie i doskonalenie konkretnych umiejętności.

W naszej szkole prężnie działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji. Ich opiekunami są nauczyciele, którzy zawsze służą pomocą i dokładają wszelkich starań, by zajęcia te były ciekawe oraz inspirujące.


KIERUNKI W TECHNIKUM ZESPOŁU SZKÓŁ W MSZCZONOWIE

Technikum Ogrodnicze
Kształcenie umożliwia zdobycie umiejętności z zakresu produkcji, uprawy i marketingu produktów ogrodniczych. W trakcie nauki uczniowie odbywają praktyki zawodowe w gospodarstwach ogrodniczych, w Instytucie Warzywnictwa oraz Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach.
Technik ogrodnik może pracować w ogrodniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych zajmujących się sadownictwem, produkcją warzyw, roślin ozdobnych, ogrodnictwem ekologicznym, marketingiem produktów ogrodniczych, uprawą roślin zielarskich, kształtowaniem terenów zieleni, bukieciarstwem. Może też pracować w kwiaciarniach oraz samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.

W trakcie nauki uczeń zdając egzaminy zdobywa dwie kwalifikacje:
R.5. Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych
R.18. Planowanie i organizacja prac ogrodniczych


Technikum Architektury Krajobrazu
Technik architektury krajobrazu przygotowuje, urządza i pielęgnuje tereny zieleni miast i obszarów wiejskich. Nadzoruje pielęgnację parków, starodrzewu. Produkuje rośliny ozdobne i materiał szkółkarski. Nadzoruje podległych pracowników.
Technik architektury krajobrazu może pracować w przedsiębiorstwach, pod nadzorem których znajdują się tereny zieleni: ogrody, skwery, parki lub w instytucjach, w których znajdują się tereny zieleni (osiedla mieszkaniowe, szpitale, zakłady przemysłowe itp.). Może także być zatrudniony w pracowniach projektujących tereny zieleni, w gminnych wydziałach architektury jako asystent projektanta.

W trakcie nauki uczeń zdając egzaminy zdobywa dwie kwalifikacje:
R.21. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu
R.22. Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu


Technikum Ekonomiczne z innowacją edukacja prawno-policyjna
Technik ekonomista może pracować w instytucjach związanych z bankowością, ubezpieczeniami, podatkami, w obrocie i zarządzaniu nieruchomościami oraz wszelkimi podmiotami gospodarczymi., w których potrzebna jest wiedza i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości (działy księgowości, wynagrodzeń, planowania i sprawozdawczości finansowej, polityki zatrudnienia, zaopatrzenia i gospodarki materiałowej, sprzedaży produktów itp.). Może także być zatrudniony w instytucjach prowadzących badania rynku.

W trakcie nauki uczeń zdając egzaminy zdobywa dwie kwalifikacje:
A.35. Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji
A.36. Prowadzenie rachunkowości


MOŻLIWOŚCI UZYSKIWANIA DODATKOWYCH KWALIFIKACJI PO UKOŃCZENIU SZKOŁY

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik ekonomista po potwierdzeniu kwalifikacji A.35. Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji i A.36. Prowadzenie rachunkowości może uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik rachunkowości, po potwierdzeniu dodatkowo kwalifikacji A.65. Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych.

Technikum Hotelarskie z innowacją animator czasu wolnengo w hotelu
Technik hotelarstwa planuje, oferuje, koordynuje oraz wykonuje usługi hotelarskie. Ustala zestaw oferowanych usług hotelarskich, sposób ich świadczenia, oraz opracowuje politykę handlową. Współpracuje z innymi instytucjami oferującymi usługi hotelarskie oraz zbiera opinie o preferencjach klientów, analizuje oferty konkurencji, obserwuje rynek hotelarski.
Technik hotelarstwa może pracować w zakładach hotelarskich, ośrodkach wypoczynkowych, zakładach uzdrowiskowych, pensjonatach, zajazdach, gościńcach, schroniskach, kwaterach prywatnych, a także w bazach ruchomych: promowej, żeglugowej, kolejowej, lotniczej, w hotelach, seatelach, aquatelach, flaytelach i innych instytucjach posiadających bazę noclegową. Może być zatrudniony w organach administracji samorządowej zajmującej się usługami hotelarskimi, a także w branżowych organizacjach i stowarzyszeniach. Może prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług hotelarskich.

W trakcie nauki uczeń zdając egzaminy zdobywa dwie kwalifikacje:
T.11. Planowanie i realizacja usług w recepcji
T.12. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie


Technik spedytor
Technik spedytor organizuje transport kolejowy, samochodowy lub lotniczy towarów eksportowanych i importowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Posługuje się nowoczesnymi sposobami nadawania, przesyłania i odbioru towarów i przesyłek, wykorzystując programy komputerowe oraz sieć internetową.

Technik spedytor może pracować w przedsiębiorstwach spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, lotniczych oraz bazach transportowych komunikacji kolejowej, samochodowej i samolotowej; na stacjach kolejowych, w portach lotniczych, morskich oraz we wszystkich przedsiębiorstwach spedytujących wyprodukowane towary, w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe w różne produkty oraz placówkach handlowych.

W trakcie nauki uczeń zdając egzaminy zdobywa dwie kwalifikacje:
A.28. Organizacja i nadzorowanie transportu
A.29. Obsługa klientów i kontrahentów

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie