Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego

Pszczela Wola 9, 23-107 Strzyżewice
tel./fax (81) 562-87-73, tel. (81) 562-80-76
www:   http://www.pszczelawola.edu.pl
e-mail:   sekretariat@pszczelawola.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14332 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


GIMNAZJUM PUBLICZNE

- klasa ogólna
- bezpłatny komplet podręczników dla
  pierwszoklasistów

- bezpłatny dowóz i odwóz uczniów
- po lekcjach opieka w świetlicy szkolnej

KURSY PSZCZELARSKIE

- kurs w zawodzie mistrz pszczelarz
- kurs w zawodzie pszczelarz
- wychów matek oraz tworzenie
  i pielęgnacja odkładów

- kurs dla inseminatorów matek pszczelich
- agroturystyka jako działalność
  pozarolnicza

- miód w kuchni
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa europejska
- klasa sportowa (o profilu jeździectwo)
- klasa dziennikarska
- klasa matematyczno – informatyczna

TECHNIKUM


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA


SZKOŁY POLICEALNE (2 lata)

Pszczela Wola jest maleńką malowniczą osadą położoną 14 km na południe od Lublina na trasie Lublin - Bychawa. Znajduje się tu jedyne na świecie Technikum Pszczelarskie będące chlubą i dorobkiem wielu pokoleń pszczelarzy. Każdego roku mury szkolne opuszczają nowi adepci sztuki pszczelarskiej. Uzyskując tytuł Technika Pszczelarza będziesz mógł prowadzić profesjonalną pasiekę.

Szkoła kształci nie tylko pszczelarzy. Obecnie Pszczela Wola dysponuje różnorodną ofertą edukacyjną. Zapraszamy do gimnazjum, szkół żywieniowych, liceum ogólnokształcącego o oryginalnych profilach oraz szkół policealnych.

Pszczela Wola to ośrodek położony w zespole parkowym nad rzeką Bystrzycą w rejonie czystym ekologicznie. Część ośrodka stanowią tereny rekreacyjne i sportowe, basen odkryty, stadion piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną, boisko do siatkówki, koszykówki, sala gimnastyczna, sala reakreacyjno-sportowa ze stołami do tenisa stołowego, siłownia, strzelnica. Na terenie ośrodka znajduje się stadnina koni, starodawny młyn wodny, lodownia, zabytkowy pałac i oficyny.

Placówka dysponuje 250-osobowym internatem z 3-, 4- osobowymi pokojami i całodziennym wyżywieniem.

Szkoła posiada certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2000. Jest bezpieczna i przyjazna. Naszych uczniów chronimy mi.in. poprzez całodobowy monitoring w szkole i w internacie. Zapewniamy wysoką jakość kształcenia, zarówno na poziomie ogólnokształcącym, jak i zawodowym. Potwierdzają to dobre wyniki egzaminów zewnętrznych, w tym szczególnie egzaminu gimnazjalnego.

Proponujemy młodzieży liczne zajęcia pozalekcyjne, udział w projektach, wyjazdach zagranicznych. Zachęcamy do twórczej aktywności. Kształcenie zawodowe pozostaje na wysokim poziomie tak, aby nasi absolwenci byli profesjonalnie przygotowani do wykonywania zawodu. Uczniowie techników otrzymują możliwość udziału w atrakcyjnych praktykach zagranicznych.

W naszych szkołach wychowanie i kształcenie stanowi integralną całość, działania dydaktyczne i wychowawcze są zbliżone ideowo.

W kształceniu szkoły zachowana jest właściwa proporcja między przekazem informacji, a rozwojem umiejętności i wychowaniem. Podmiotem wychowania jest uczeń, punktem wyjścia procesu edukacji są potrzeby rozwojowe wychowanka.

Szkoła dysponuje bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych:
 • Zespół Pieśni i Tańca "APIS",
 • sekcja jeździecka,
 • zespół tańca nowoczesnego,
 • zespół instrumentalno-wokalny,
 • klub europejski,
 • koło misyjne,
 • chórek szkolny,
 • Szkolna Internetowa Gra Giełdowa,
 • koło spożywców,
 • koło pszczelarskie.

W ramach zajęć wychowania fizycznego organizowane są lekcje jazdy konnej oraz nauka pływania.

TECHNIKUM PSZCZELARSKIE

Jedyna o tej specjalności, 4-letnia szkoła średnia, szkoląca pszczelarzy na potrzeby całej Polski. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów (w tym absolwentów Technikum Pszczelarskiego). Szkoła mieści się w nowoczesnych, doskonale wyposażonych budynkach. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w pracowniach przedmiotowych (hodowli pszczół, gospodarki pasiecznej, technologii produktów pszczelich, budownictwa pszczelego, komputerowej, mechanizacji, ogrodnictwa) wyposażonych w nowoczesny sprzęt i pomoce.

Szkolenie praktyczne odbywa się w oparciu o pasiekę dydaktyczną, oraz produkcyjną i stanowiące ich zaplecze nowoczesne pawilony pszczelarskie. Prowadzone są poletka roślin miododajnych. Najlepsi uczniowie wyjeżdżają na 9-cio tygodniową praktykę pszczelarską do czołowych zakładów pszczelarskich w Polsce, Austrii i Luksemburgu. Najlepsi absolwenci odbywają staż zawodowy we Francji.

Tytuł technik pszczelarz daje również wykształcenie rolnicze, tak potrzebne w korzystaniu z funduszy unijnych.

KLASA JEŹDZIECKA

W związku z dużym zainteresowaniem jeździectwem ze strony młodzieży gimnazjalnej i brakiem na terenie naszej części kraju szkoły średniej o profilu jeździeckim Dyrekcja Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli postanowiła zrealizować oczekiwania uczniów otwierając od 01.09.2008 roku klasę liceum ogólnokształcącego z rozszerzonym programem wychowania fizycznego w zakresie jeździectwa.

Szkoła jest otwarta zarówno dla uczniów, którzy mają już doświadczenia związane z jeździectwem - w tym czynnych zawodników - jak i amatorów czy osób do tej pory nie jeżdżących konno. Zwłaszcza tych ostatnich zapraszamy do wcześniejszego odwiedzenia sekcji szkolnej w celu zorientowania się czy posiadają predyspozycje do współpracy z końmi i trenowania jeździectwa. Szkoła jest unikalną placówką umożliwiającą uczniom nieodpłatny dostęp do jeździectwa w ramach zajęć WF w wymiarze, co najmniej 4 treningów w tygodniu (7 godzin lekcyjnych).

Konie
Szkoła posiada wystarczającą grupę spokojnych koni: małopolskich, koników polskich i kuców (o wzroście powyżej 140 cm). Część regularnie pracuje pod początkującymi. Większość ma za sobą doświadczenie startów w zawodach skokowych, najmłodsze są w treningu sportowym przygotowującym do debiutu w zawodach w skokach. Wszystkie pracują regularnie w terenie - spokojnie przechodzą brodem rzekę Bystrzycę znajdującą się obok ujeżdżalni szkolnej. Co roku rodzą się źrebaki - część klaczy małopolskich i koników polskich objęta jest dotacją z programu ochrony rodzimych ras.

Obiekty
Mocną stroną szkoły są obiekty zlokalizowane na terenie szkolnego gospodarstwa: kryta ujeżdżalnia pozwalająca trenować przez cały rok - w bezpiecznym otoczeniu - niezależnie od warunków pogodowych. Stajnie mieszczące przynajmniej 40 koni. Malowniczy, duży plac treningowy - na nim organizowane są zawody w skokach. Nadbystrzyckie łąki pozwalające wyjeżdżać na pierwsze "tereny" bez konieczności przekraczania dróg.

   Etapy nauki w szkole
 • Podstawy, doskonalenie równowagi w siodle, samodzielne kierowanie koniem we wszystkich chodach.
 • Jazda w terenie. Podjęcie rywalizacji sportowej- startowanie w zawodach w skokach.
 • "Szkoła ujeżdżaczy" - układanie i przygotowanie młodego konia do jego pierwszych zawodów.

INTERNAT

Internat stanowią dwa dwupiętrowe budynki, z których jeden zamieszkują dziewczęta, a drugi chłopcy. Młodzieży zapewniamy całodobową opiekę pedagogiczną przez 7 dni w tygodniu.
Na każdej kondygnacji znajdują się pokoje mieszkalne (3 osobowe), świetlice z telewizorami, toalety i łazienki z natryskami.

Do dyspozycji młodzieży są między innymi:
 • pracownia informatyczna z łączem internetowym
 • siłownia
 • dwie sale audiowizualne
 • sala do gry w tenisa stołowego i bilard
 • sala do ćwiczeń gry na instrumentach muzycznych

W okresie wakacji letnich zapraszamy do naszej placówki grupy zorganizowane. Zapewniamy tanią bazę noclegową, smaczne domowe posiłki, możliwość korzystania z bazy sportowo – rekreacyjnej. Dysponujemy dwiema salami (mniejszą na ok. 70 osób i dużą – na ok. 250 osób) ze sprzętem audiowizualnym – możliwość organizowania szkoleń, konferencji.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie