Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa MENTIS

ul. Słodka 2, 03-290 Warszawa
tel. 695-235-005
ul. Piwoniowa 18, Warszawa, tel. (22) 743-47-91
www:   http://www.szkola-mentis.edu.pl
MENTIS na Facebooku
e-mail:   kontakt@szkola-mentis.edu.pl
biuro@szkola-mentis.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10910 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA MENTIS

- formuła dwujęzyczności
- język angielski od klasy I
- nauka drugiego języka obcego od klasy
  III (niemiecki, francuski, hiszpański)

- atmosfera zaufania
- bogaty pakiet zajęć dodatkowych
- udział w życiu kulturalnym
- wysoki poziom nauczania
- indywidualne podejście do każdego
  Ucznia

- współpraca z Rodzicami
- bezpieczeństwo
- zajęcia i opieka w świetlicy

Szkoła posiadająca uprawnienia szkoły publicznej, wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m.st. Warszawa pod numerem 79/SPN/09[1].

Co Nas Wyróżnia

Formuła dwujęzyczności
Realizujemy program edukacyjny w języku polskim i angielskim. W ramach nauczania zintegrowanego w klasach 0-III w języku angielskim prowadzonych jest 10 godzin zajęć tygodniowo. Dodatkowo Uczniowie mają do wyboru ciekawe zajęcia pozalekcyjne w języku angielskim.

Nauka drugiego języka obcego
Od III klasy wprowadzamy naukę drugiego języka obcego do wyboru: j.francuski, j.hiszpański lub j.niemiecki.

Udział w życiu kulturalnym
W procesie wychowawczo-dydaktycznym czerpiemy wiedzę z różnych źródeł informacji i form przekazu artystycznego takich jak: książka, prasa, internet, teatr, film, turystyka, muzea oraz wystawy. Nasi uczniowie uczestniczą w najciekawszych wydarzeniach kulturalnych stolicy.

Wysoki poziom nauczania
Dzięki systematycznej i wielostronnej kontroli wewnątrzszkolnej oraz stosowaniu rzetelnego systemu oceniania nauczycieli i uczniów utrzymujemy wysoki poziom prowadzonych zajęć.

Indywidualne podejście do każdego Ucznia
W każdym młodym niepowtarzalnym człowieku staramy się odnaleźć jego unikatowy potencjał, zdolności i predyspozycje tak, aby zapewnić mu optymalne warunki dla rozwoju intelektualnego i emocjonalnego.

Współpraca z Rodzicami
Pragniemy, aby Rodzice brali czynny udział w życiu naszej szkoły, aby współdziałali i współuczestniczyli w edukacji i wychowaniu dzieci. Dobre relacje z Rodzicami są fundamentem dla stworzenia warunków harmonijnego rozwoju naszych Uczniów.

Zasada konstruktywnego dialogu Nauczyciela z Uczniem
Z uwagą słuchamy naszych Uczniów i rozmawiamy z nimi. Ta podstawowa zasada tworzy w naszej szkole klimat zaufania, życzliwości i wyrozumiałości, buduje pozytywną motywację do nauki oraz stanowi warunek powodzenia pracy edukacyjnej.

Idea Szkoły

Edukacja w szkole MENTIS staje się pasją, dzięki której nasi Uczniowie z entuzjazmem i radością wkraczają w świat wiedzy i nauki. Pragniemy aby w naszej szkole panowała atmosfera zaufania, życzliwości i wzajemnego poszanowania, aby w mocnym poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji nasi Uczniowie mogli uczyć się i rozwijać, budować poczucie własnej wartości i poczucie, że każdy z nich jest kimś wyjątkowym. Dlatego:

 • wspieramy osobisty rozwój Ucznia, stwarzamy warunki, które pozwalają rozwijać jego naturalne talenty, zainteresowania i pasje, a także odnaleźć własną drogę
 • kształtujemy u Uczniów postawy zapewniające im dalszy rozwój indywidualny i społeczny, wspieramy kształtowanie się cech takich jak: uczciwość, odpowiedzialność, wytrwałość, poczucie własnej wartości, szacunek dla innych ludzi, samodzielność w myśleniu i działaniu, kreatywność, przedsiębiorczość
 • kształtujemy umiejętność wyrażania samego siebie, pomagamy Uczniom wyrosnąć na ludzi wrażliwych i otwartych
 • respektujemy prawa Uczniów do samodzielnego poszukiwania rozwiązań, dokonywania wyborów, popełniania błędów
 • kształtujemy chęć podejmowania inicjatyw oraz umiejętność pracy w zespole
 • wychowujemy w duchu tolerancji, uczymy poszanowania tradycji i kultury własnego narodu, a także postawy poszanowania dla innych kultur i tradycji
 • zaszczepiamy i rozwijamy w Uczniach naturalną chęć poznawania świata
 • motywujemy i inspirujemy do samodzielnych działań, przemyśleń, wysnuwania wniosków
 • stawiamy na umiejętność komunikowania się w języku ojczystym i w języku angielskim
 • uczymy posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi
 • chcemy, aby nauka sprawiała radość, przygotowujemy uczniów do samodzielnego i świadomego kształcenia się, rozwijamy poznawczą ciekawość i wrażliwość na piękno otaczającego nas świata
 • ważnym elementem edukacji jest dla nas edukacja medialna, czyli kształtowanie w uczniach właściwego odbioru i wykorzystania mediów
 • przekazujemy wartości zgodne z ideą ekologiczną
 • podkreślamy znaczenie nawyku dbałości o zdrowie własne i innych ludzi, zdrowego stylu życia, sposobu odżywiana itd. w ramach edukacji zdrowotnej
 • współpracujemy z Rodzicami, gdyż uważamy, że ta współpraca jest podstawą stworzenia warunków niezbędnych do harmonijnego i pełnego rozwoju Ucznia.

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe wliczone w czesne:
 • obowiązkowe: informatyka, plastyka, muzyka, warsztaty psychologiczne, wychowanie fizyczne, w tym zajęcia na basenie i akrobatyka
 • fakultatywne: koło "magiczny świat literatury angielskiej", koło "klub przyrodnika", koło młodego historyka „Histolandia”, koło informatyczne "Matrix, Mały artysta, koło sportowe, piłka nożna, koło teatralne, koło Marco Polo, Mentis Choir, koło gier edukacyjno-logicznych, Dyskusyjny Klub Filmowy, Świat wokół nas, Klub Filmowy MAGIC SCREEN, Akademia ciekawskich, dekoratoria, koło szachów japońskich "King", Dzielni ratownicy, English Kirigami Club, Matematoludek, Globtrotter`s Club

Zajęcia fakultatywne dodatkowo płatne: taniec nowoczesny, judo, nauka gry na pianinie, nauka gry na skrzypcach, nauka gry na gitarze, gimnastyka korekcyjna, koło odkrywcy, Akademia Pamięci Mentis, joga.

ŚWIETLICA

W świetlicy na Słodkiej nigdy nie narzekamy na nudę, zawsze mamy co robić. Uczymy się, bawimy, śmiejemy się. Poprzez pracę wspólną oraz indywidualną rozwijamy zdolności manualne, interpersonalne, a także twórcze myślenie naszych uczniów. Stwarzając warunki do nauki własnej, świetlica dba o to, aby elementarna wiedza była utrwalana i doskonalona każdego dnia. Z zaangażowaniem też podchodzimy do każdego wydarzenia w życiu szkoły i z pasją realizujemy program wychowawczo-opiekuńczy.


Staramy się również o podtrzymywanie ciepłych i życzliwych relacji z rodzicami naszych uczniów, ponieważ współpraca jest ważnym elementem życia społecznego.SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie