Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

Super Mario Bros.
Producent Nintendo
Wydawca Nintendo
Seria gierSuper Mario Bros.
Projektant

Shigeru Miyamoto

Data wydania

Wersja NES :
JPN : 13 września 1985
USA : 18 października 1985
JPN : 15 maja 1987
Wersja FDS :
JPN : 21 lutego 1986
Wersja VC:
JPN : 2 grudnia 2006
USA : 25 grudnia 2006
EUR : 5 stycznia 2007
AUS : 5 stycznia 2007

Gatunek

Platformówka

Tryb gry Singleplayer , multiplayer
Kategorie wiekowe

ESRB : E (Everyone) (od 6 lat, wersja na GBA )
PEGI : 3+

Platforma Famicom / NES , GBC , GBA , Virtual Console
Nośniki

Kartridż ( NES , GBC , GBA )

Językangielski

Super Mario Brothers (japoński: スーパーマリオブラザーズ) to gra konsolowa stworzona przez Nintendo w 1985 . Jako jedna z pierwszych gier platformowych, w których mapa przesuwa się poziomo, udostępniła graczom rozległy i rozbudowany świat. Gra zdobyła niespotykaną dotąd popularność; zapoczątkowała nową erę gier konsolowych (odbierając dominację Atari ), i spopularyzowała postać Mario jako oficjalny znak Nintendo.

Sprzedano ponad 40 milionów egzemplarzy, dzięki czemu gra widnieje w Księdze rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się gra wideo [1][2]. Część z tej popularności zawdzięcza dołączaniu jej do konsoli NES (tak jak Tetris dołączany był do konsoli Game Boy). Super Mario Bros. 3 uznawany jest za najpopularniejszą grę nie dołączaną do konsoli.

Gra była oryginalnie wydana na kartridżu dla Nintendo Family Computer (Famicom) w Japonii i dla Nintendo Entertainment System w Ameryce Północnej i Europie .

Gra została opracowana przez Shigeru Miyamoto , który stworzył postać Mario . Opracował on wiele innych znanych tytułów Nintendo, w tym między innymi Donkey Kong , The Legend of Zelda , F-Zero i Star Fox. Słynna muzyka, w tym klasyczna melodia Mario, została skomponowana przez Koji Kondo.

Spis treści

Zasady

Gracz porusza się głównie w prawą stronę i po drodze pokonuje różnego rodzaju przeszkody od przepaści do złego Koopy: Bowsera , którego spotykamy pod koniec każdego świata (które składają się na cztery etapy). W grze jest osiem światów (nie wliczając wersji trudniejszej każdego z poziomów, do której możemy się dostać jedynie przechodząc ósmy świat).

Fabuła

Pewnego dnia kraj Toadów (w instrukcji nazywanych Muchomorowymi Ludźmi ( ang . Mushroom People), Muchomorowe Królestwo, nawiedził zły Bowser, który za pomocą swojej magii pozamieniał mieszkańców w kamienie i cegły, a nawet w rośliny. Tylko Księżniczka Peach może zdjąć urok, ale została porwana. Bracia Mario wyruszają na ratunek (możliwe jest uratowanie księżniczki Mario lub Luigim w trybie dla dwóch graczy).

Wrogowie

Boss

  • Bowser (będziesz z nim walczyć w ostatnim zamku)
  • False Bowser (będziesz z nim walczyć w 7 pierwszych zamkach)

Inne wersje

Super Mario All-Stars

W roku 1993 Nintendo wydało grę Super Mario All-Stars przeznaczoną na inną konsolę Nintendo, SNES . Zawiera odświeżone wersje czterech klasycznych gier z Mario na konsolę NES, w tym Super Mario Bros..

Super Mario Bros. Deluxe

W 1999 , Super Mario Bros. został wydany na przenośną konsolę Game Boy Color pod nazwą Super Mario Bros. Deluxe . Oprawa graficzna nie została polepszona, jedyna zmiana to animowana woda i lawa (w oryginale była statyczna).

NES Classics

W 2004 , gra została ponownie wydana jako część serii NES Classics (W Ameryce Classic NES Series) na Game Boy Advance . Seria ta, w przeciwieństwie do większości poprzednich remake'ów, nie zawierała ulepszonej grafiki.

Virtual Console (Wii)

Super Mario Bros. jest także dostępny w Virtual Console. Cena gry wynosi 500 Wii Points.

Przypisy

Zobacz też


Inne hasła zawierające informacje o "Super Mario Bros.":

1986 ...

1932 ...

VHS ...

Balet ...

Pokolenie "Współczesności" ...

Lata 90. XX wieku ...

Encyklika ...

1958 ...

1974 ...

1971 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Super Mario Bros.":

054. Piszemy listy (plansza 20) ...

183. Dowcipy po niemiecku...(2) (plansza 20) ...

056. Państwa Europy i ich mieszkańcy – część 1 (plansza 17) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie