Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
LXXVI Liceum Ogólnokształcące

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

ul. Kowelska 1, 03-432 Warszawa
tel./fax (22) 619-30-83
www:   http://www.pilsudski.edu.pl
LXXVI LO na Facebooku
e-mail:   pilsudski@pilsudski.edu.pl
uczniowski@pilsudski.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 30097 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LXXVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa policyjna
- klasa wojskowa
 • grupa wojskowa
 • grupa logistyki wojskowej

- klasa personelu pokładowego
- klasa służby pożarniczej

Szkoła istnieje od 1 września 1992 roku. W kwietniu 1998 roku otrzymała zaszczytne imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, które nobilituje i zobowiązuje całą społeczność szkolną do stawiania.

Misją naszej szkoły jest przygotowanie uczniów do systematycznego rozwijania umiejętności i pogłębiania wiedzy, rozwijania i doskonalenia swojej osobowości, kształtowania określonych wartości i postaw opartych na uniwersalnych zasadach etycznych.

Szkoła kultywuje tradycję patrona poprzez współpracę ze Związkiem Piłsudczyków, Fundacją Rodziny Józefa Piłsudskiego i innymi organizacjami oraz wzbogacanie zbiorów Szkolnej Sali Tradycji.

Uczeń naszego liceum dba o poziom nowoczesnego wykształcenia, pogłębia znajomość języków obcych, umie korzystać ze źródeł informacji, posiada i doskonali umiejętność skutecznego komunikowania się i efektywnego współdziałania w zespole, wykazuje szacunek dla tradycji narodowych, prezentuje wysoki poziom kultury osobistej, bierze udział w działaniach proeuropejskich, wykazuje wrażliwość na problemy ekologii, dba o swoje zdrowie i jest wolny od nałogów.

Mocne strony szkoły to przyjazna, życzliwa atmosfera, dobre relacje nauczycieli z uczniami budowane na wzajemnym zaufaniu i szacunku oraz bardzo dobra współpraca z rodzicami, brak zachowań agresywnych, czytelnie określone prawa i obowiązki ucznia, wysoki poziom skuteczności programów integrujących uczniów, duża aktywność uczniów w organizowaniu życia szkoły w ramach Samorządu Szkolnego, aktywna praca uczniów w Młodzieżowej Radzie Radnych dzielnicy Praga Północ, działalność społeczna uczniów poprzez wolontariat i akcje charytatywne, coroczne Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów naszej szkoły, wspieranie talentów i wybitnych indywidualności twórczych, współpraca ze środowiskiem lokalnym, radiowęzeł i kawiarenka szkolna, opieka medyczna, dogodny dojazd do szkoły.

OFERTA SZKOŁY
 • bogata oferta językowa:j. angielski oraz drugi język obcy: j. niemiecki, j. rosyjski, j. francuski, j. hiszpański, dodatkowo: j. chiński
 • obowiązuje umundurowanie: codzienne i galowe
 • zajęcia pozalekcyjne: przedmiotowe koła zainteresowań, wolontariat, sekcje sportowe (zajęcia z samoobrony, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, siłownia), zajęcia artystyczne (teatralne, recytatorskie), wyjścia do teatrów i kin, lekcje muzealne, zajęcia dziennikarskie (gazetka szkolna „Kęs Istnienia”, radiowęzeł szkolny), zajęcia językowe (język chiński), konsultacje i zajęcia wyrównawcze
 • różnorodne imprezy: uroczystości, koncerty, pokazy
 • zielone szkoły oraz wycieczki krajowe i zagraniczne (do Wilna, Berlina, Krakowa)
 • zajęcia informatyczne w pracowni komputerowej z dostępem do internetu
 • zajęcia w pracowniach prowadzone nowoczesnymi metodami nauczania z wykorzystaniem technik multimedialnych
 • zajęcia sportowe w sali gimnastycznej, siłowni i sali do aerobiku oraz na dwóch boiskach
 • współpraca z wieloma instytucjami naukowymi i kulturalnymi
 • biblioteka multimedialna i czytelnia – Szkolne Centrum Multimedialne z kilkoma stanowiskami komputerowymi i dostępem do Internetu

OFERTA KLASY POLICYJNEJ
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie.
Klasa Policyjna jest innowacją pedagogiczną przygotowane we współpracy z Komendą Stołeczną Policji. Realizowany jest przedmiot wiedza o służbach mundurowych oraz przedmiot psychologia w pracy służb mundurowych, łączący treści kilku przedmiotów (prawo, psychologia, politologia, socjologia, historia, edukacja dla bezpieczeństwa, kryminologia, kryminalistyka, wiktymologia). Zajęcia specjalistyczne prowadzone są przez przedstawicieli policji i odbywają się nie tylko w systemie klasowo-lekcyjnym, ale także poza szkołą, m.in. na strzelnicy, w Komendzie Stołecznej Policji, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Muzeum Policji, Laboratorium Kryminalistyki. Dla uczniów klas mundurowych organizowane są m.in. zajęcia wspinaczkowe, samoobrony, strzeleckie, musztry, paintball oraz pierwszej pomocy.
OFERTA KLASY WOJSKOWEJ
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
 • grupa wojskowa: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie
 • grupa logistyki wojskowej: geografia, matematyka, język angielski
Grupa wojskowa jest innowacją pedagogiczną przygotowaną we współpracy z Garnizonem Warszawa. Grupa logistyczna jest innowacją pedagogiczną przygotowaną we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Ze względu na specyfikę profilu w grupie jest realizowany przedmiot wiedza o służbach mundurowych oraz przedmiot psychologia w pracy służb mundurowych. Zajęcia odbywają się nie tylko w systemie klasowo - lekcyjnym, ale także poza szkołą, m.in. na obiektach wojskowych, strzelnicy, na poligonach. Dla uczniów klas mundurowych organizowane są m.in. zajęcia wspinaczkowe, samoobrony, strzeleckie, musztry, paintball oraz pierwszej pomocy.
OFERTA KLASY PERSONELU POKŁADOWEGO
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: geografia, język polski, język angielski.
Klasa personelu pokładowego jest innowacją pedagogiczną przygotowaną we współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Klasa personelu pokładowego to klasa dla osób wiążących swoją przyszłość z pracą w charakterze pracowników personelu pokładowego w transporcie powietrznym, lądowym i morskim. Ze względu na specyfikę profilu nauczania w klasie będą realizowane interdyscyplinarne przedmioty tj.:
 • kompetencje osobiste personelu pokładowego
 • bezpieczeństwo w usługach transportowych
 • różnice międzykulturowe

Celem kształcenia będzie przygotowanie merytoryczne i praktyczne uczniów do świadomego udziału w rekrutacji na stanowiska pracownika personelu pokładowego. Dzięki możliwości wyboru dodatkowych przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym absolwent tej klasy będzie miał możliwość podjęcia studiów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

OFERTA KLASY SŁUŻBY POŻARNICZEJ
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: geografia, matematyka, język angielski.
Uczniowie zdobywają wiedzę oraz umiejętności pozwalające zgłębić tajniki powstawania i rozwoju zagrożenia pożarowego. Poznają sposoby zapobiegania i zwalczania pożarów oraz wybuchów. Uczniowie poznają sprzęt gaśniczy oraz techniczne systemy zabezpieczeń. Uczestnictwo w zajęciach z musztry jest dodatkową szkołą charakteru, dzięki której uczniowie są lepiej przygotowani do wszelkich wyzwań służby pożarniczej oraz do życia codziennego.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie