Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

Adam Heinrich Müller

Adam Heinrich Müller

Adam Heinrich Müller

Adam Heinrich Müller (ur. 30 czerwca 1779 w Berlinie , zm. 17 stycznia 1829 w Wiedniu ) - niemiecki filozof, publicysta i dyplomata. Za namową przyjaciela Friedricha von Gentza zajął się filozofią polityczną, i jako teoretyk polityki zyskał największą sławę.

Müller stał się czołowym przedstawicielem niemieckiego romantyzmu politycznego. Jego poglądy społeczno-ekonomiczne uzasadniały interesy grup feudalnych w Niemczech. Z pozycji feudalnych krytykował kapitalizm oraz klasyczną ekonomię polityczną. Liberalizmowi ekonomicznemu zarzucał materializm i bezbożność. Był zwolennikiem organicystycznej teorii państwa. Państwo w jego ujęciu powinno być stanowe i absolutne, obejmujące całokształt życia jednostek, ponieważ tak zostało ono ukształtowane w trakcie procesu dziejowego.

W stosunku do przemian oraz koncepcji społecznych, politycznych i ekonomicznych doby oświecenia i rewolucji francuskiej zajął stanowisko zdecydowanie reakcyjne. W kwestiach społecznych szczególnie potępiał indywidualizm i kontraktualizm - uważał, że społeczeństwo pozbawione oparcia idei wspólnotowych i tradycji przestanie istnieć. Przyczyn wybuchających coraz częściej kryzysów ekonomicznych i związanych z nimi wzrostów cen upatrywał w postępie techniki i podziale pracy.


Inne hasła zawierające informacje o "Adam Heinrich Müller":

Dziady (zwyczaj) ...

Oddychanie komórkowe ...

Odense ...

Kościół jezuitów pw. św. Franciszka Ksawerego w Kownie ...

1972 ...

Grzyby ...

Uniwersytet Witolda Wielkiego ...

Zaplecze ...

Pokój toruński 1411 ...

1884 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Adam Heinrich Müller":

230a Kryzysy ideologiczne, gospodarcze i społeczne w Polsce Ludowej (plansza 13) ...

11 LISTOPADA (plansza 1) ...

Muzyczna lekcja historii (plansza 19) ...





Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie